KDY: 27. října, od 16.00
KDE: Slavkov u Brna, budova fary
ZA KOLIK: vstupné zdarma

V Divadelní kavárně ve Slavkově bude zase veselo. V neděli návštěvníci uvidí scénku V psychiatrické ordinaci. Vystoupí zde Marie Gottwaldová a Alena Doležovalová. Vystoupení se uskuteční v budově fary. Pro návštěvníky bude navíc připravena káva, čaj a drobné občerstvení.

Vrkoč láká na kapří hranolky a guláš

KDY: sobota až pondělí vždy od 7.30 do 16.00
KDE: rybník Vrkoč u Ivaně
ZA KOLIK: zdarma

Rybáři z Pohořelic už chystají sítě. Připravují se totiž na největší rybářskou událost jižní Moravy, tradiční slavnostní výlov rybníka Vrkoč u Ivaně na Brněnsku. Na jejich práci se každý rok přijede podívat až deset tisíc lidí. Láká je příroda, lov i rybí speciality.

První návštěvníci zaplní břehy Vrkoče už v sobotu po rozednění, sítě zatahují rybáři totiž v půl osmé ráno. „Zájemci, kteří chtějí vidět výlov, si musí přivstat, ale o nic nepřijdou ani opozdilci. Mohou sledovat třídění a nakládání ryb, pozorovat v kádích trofejní kusy a především ochutnávat rybí speciality. A to celé tři dny až do pondělí, vždy do čtyř hodin odpoledne,“ lákal ředitel Rybnikářství Pohořelice Roman Osička.

Na návštěvníky čeká na padesát stánků s řemeslnými výrobky, k jiným je přiláká vůně rybí polévky, kapřích hranolků, guláše nebo klobás.

Zájemci si výhodně nakoupí i čerstvé ryby. „Přímo u rybníka dostanou výběrového kapra za devadesát korun za kilo a kapra první třídy do dvou a půl kila váhy za osmdesát korun,“ informoval obchodní ředitel rybnikářství Pavel Míšek.

To, že i blízkou Ivaň zaplní turisté, nevadí vinaři Hynku Holánkovi. „Půjdeme se s vnoučaty podívat na výlov, ale budeme se věnovat především lidem, kteří k nám přijdou na burčák i grilované rybí speciality,“ svěřil se.

Na výlov se chystá i Michal Chupik z Neslovic na Brněnsku. „Loni jsme tam byli a bylo to super. Sice zima, ale opravdu jsme si to tam užili,“ řekl Chupik.