Ve Vítkovicích jej získala mladší žákyně Markéta Hanáková, která na trati 800 metrů způsobem start - cíl nedala svým soupeřkám šanci. Čas 2:30,50min. je nejen mimořádně kvalitním oddílovým rekordem, ale také znamená 3. místo v aktuálních celorepublikových tabulkách. Výkon je pak o to pozoruhodnější, že Markéta je mladší žačkou teprve prvním rokem a ve startovním poli byla jednou z nejmladších. Ve své druhé disciplíně, vrhu koulí, obsadila Markéta 9. místo výkonem 8,29m.

Orel Vyškov má dva atletické mistry Moravy a Slezska
Orel Vyškov má dva atletické mistry Moravy a Slezska

Kromě zlata získali mladší žáci a žákyně Orla Vyškov další čtyři umístění v první desítce: Leontýna Lusková byla pátá na 300m v čase 47,45s, na 60m nepostoupila z rozběhu. Pátý byl také David Jabůrek, když vrhl kouli do vzdálenosti 8,60m. Ve stejné disciplíně byl Šimon Njuguna Kinyanjui osmý (7,63m). A stejnou pozici obsadil i Pavel Zahradníček na 300 metrů v oddílovém rekordu 47,95s. Lea i Pavel přitom budou, stejně jako Markéta, závodit mezi mladšími žáky či žákyněmi i příští rok.

Atletický oddíl Orel Vyškov zazářil na halovém mistrovství
Atletický oddíl Orel Vyškov zazářil na halovém mistrovství

A neztratili se ani další orlíci: Josef Grec se v obou svých disciplínách (vrh koulí a výška) umístil na začátku druhé desítky a Andrea Zemanová si na šedesátce i na 150 metrů zaběhla osobní rekordy. Smolařkou dne se naopak stala Jolana Bebarová, která se zranila hned v úvodním rozběhu na 60 metrů překážek.