Naši borci se neztratili a z celkového počtu 45-ti disciplín vybojovali 9 medailí. Kromě medailí byla spousta dalších výborných výkonů a celkem 30x jsme vybojovali umístění v první desítce.

Hned první a asi nejvíc překvapivá medaile, Jolča na 60m překážek, na který si odskočila ze skoku vysokého mezi čtvrtým a pátým pokusem. Čas 11,08 je také novým oddílovým rekordem.

Maškary si poradily v mrazivém počasí. Občerstvovaly slivovicí, svařeným vínem a vařeným masem.
Masopusty na Vyškovsku. Podívejte se, kudy masky půjdou i kde zavoní speciality

V kouli si mladší žáci udělali takové malé mistrovství Orla. Tři medaile v pořadí Davča, Šimon a Pepík doplnil stříbrnou medailí ve starších žácích Maty, s novým orelským rekordem 12,40m.

Maty se před koulí rozehříval na dálce, kde v novém orelském rekordu 511cm vybojoval bronz. Třetí místo, ale tentokrát bez medaile, protože se jednalo o vložený závod, vybojovala na nejkratším sprintu Stela.

Tip na výlet: Jako svět jiných civilizací - Brno a jeho vodojemy na Žlutém kopci
Tip na výlet: Jako svět jiných civilizací - Brno a jeho vodojemy na Žlutém kopci

Další medaili jsme podle předpokladů trenéra Romana mohli očekávat na osmistovce mladších žákyň. Maky nezklamala a jak jinak než v oddílovém rekordu si časem 2:34,51 doběhla pro druhé místo. Medailový účet uzavřela Lea, která v běhu na 300m vybojovala bronz. A to nemuselo být všechno, závěrečné štafety v mixu mladších žáků obsadily v nabité konkurenci 18-ti štafet čtvrté, resp. šesté místo.

Domů jsme se vrátili zničení, ale spokojení. Asi i díky tomu, že byl splněn limit medailí (5), či umístění v top ten (10) a mohli jsme se stavit na malé občerstvení.