POKLAD SOVY OLŠANKY. V Olšanských lesích kdysi dávno přebývala sova Olšanka, jak už to u sov bývá byla moudrá a spravedlivá. Měla po lese plno zvířecích přátel z řad čtyřnohých, dvojnohých i beznohých – plazů. K Olšance vedla lesní pěšinka, na kterou se už skoro zapomnělo. Protože sova Olšanka byla velmi kamarádská, vyznačila pěšinku světýlky tak, aby k ní všichni trefili a v tmavém lese nezabloudili. Olšanka už tam dávno nesídlí, ale pěšinka k ní pořád zůstává vyznačená.Cesta začíná v Olšanech kousek pod rybníkem.

STEZKA TUČŇÁKA EDY. Stezka kolem Kačáku je volně přístupná pro veřejnost! Aneb cesta pro děti a rodiče s cílem. Zájemce čeká 11 stanovišť s drobnými úkoly: pohybová, postřehová, vědomostní; každé s vysvětlující cedulí a mapkou celé stezky. Stanoviště jsou dobrovolná, záleží na každém, jestli to zkusí a nemusí projít všechna.

KAMÍNKOVÁ STEZKA JEŽKA FERDY.  Podle mapy parku zveřejněné na Facebooku nebo webu Majáku najdi a zapamatuj si písmenka nebo obrázky namalované na kamenech. Poríme, neodnášejte kamínky z místa a nechte je také pro hru osttaních dětí.  Starší děti = písmenka tvoří 3 slova-názvy zvířat, každé má pět písmena svou barvu (červená, bílá, zelená). Dohromady je tedy 15 písmen/kamenů. Sestavíš všechna tři slova? Mladší děti = 10 obrázků zvířat. Kolik jich najdeš? A zapamatuješ si všechny?

VEČERNÍ STEZKA DUCHA BAFBUCHA. Vemte s sebou baterku, trochu odvahy a vyrazte k Dětskému dopravnímu hřišti Vyškov. Tam od brány vlevo posvítíte a jdete po světýlkách až k dobrému duchovi Bafbuchovi.

ŽANETA HOMOLOVÁ

Maják Vyškov