POKLAD SOVY OLŠANKY. V Olšanských lesích kdysi dávno přebývala sova Olšanka, jak už to u sov bývá byla moudrá a spravedlivá. Měla po lese plno zvířecích přátel z řad čtyřnohých, dvojnohých i beznohých – plazů. K Olšance vedla lesní pěšinka, na kterou se už skoro zapomnělo. Protože sova Olšanka byla velmi kamarádská, vyznačila pěšinku světýlky tak, aby k ní všichni trefili a v tmavém lese nezabloudili. Olšanka už tam dávno nesídlí, ale pěšinka k ní pořád zůstává vyznačená.Cesta začíná v Olšanech kousek pod rybníkem.

STEZKA TUČŇÁKA EDY. Stezka kolem Kačáku je volně přístupná pro veřejnost! Aneb cesta pro děti a rodiče s cílem. Zájemce čeká 11 stanovišť s drobnými úkoly: pohybová, postřehová, vědomostní; každé s vysvětlující cedulí a mapkou celé stezky. Stanoviště jsou dobrovolná, záleží na každém, jestli to zkusí a nemusí projít všechna.

Ke Dni laskavosti se připojili i pracovníci Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově. Obdarovali klienty Habrovanského zámku.
Knihovníci se připojili ke Dni laskavosti. Sladké pozdravy poslali do Habrovan

KAMÍNKOVÁ STEZKA JEŽKA FERDY.  Podle mapy parku zveřejněné na Facebooku nebo webu Majáku najdi a zapamatuj si písmenka nebo obrázky namalované na kamenech. Poríme, neodnášejte kamínky z místa a nechte je také pro hru osttaních dětí.  Starší děti = písmenka tvoří 3 slova-názvy zvířat, každé má pět písmena svou barvu (červená, bílá, zelená). Dohromady je tedy 15 písmen/kamenů. Sestavíš všechna tři slova? Mladší děti = 10 obrázků zvířat. Kolik jich najdeš? A zapamatuješ si všechny?

VEČERNÍ STEZKA DUCHA BAFBUCHA. Vemte s sebou baterku, trochu odvahy a vyrazte k Dětskému dopravnímu hřišti Vyškov. Tam od brány vlevo posvítíte a jdete po světýlkách až k dobrému duchovi Bafbuchovi.

ŽANETA HOMOLOVÁ

Maják Vyškov