Čeněk patřil ve startovním poli už ke zkušenějším závodníkům, kterého doktor P. Brandýs okomentoval před mistrovstvím takto: „Žákům na 3 000 m bezkonkurenčně vládne vrchlabský Matěj Piták, 07,  který ale není přihlášen.  O cenné kovy mohou tedy usilovat výkonnostně daleko zpět frýdeckomístecký Šimon Václavík,  letošní objev z AC Turnov Ondřej Plecháček, a vyškovský Orel Čeněk Topor“. Tak to je výzva, prolétlo mi hlavou a v duchu jsem si přála, aby se předpověď naplnila.

Dojezd do Prahy byl bezproblémový, v hale probíhaly víceboje a my jsme mohli obdivovat české atletické hvězdy. Pro mě to mělo přínos i v tom, že jsem se potkala s odborníky přes chůzi: šéftrénerka Čermáková, p. Brandýs, p. Lapka, p. Kratochvíl, manželé Reinovi,…, nebo z ČASu D. Franklová a mohla jsem s nimi probrat pár cenných rad.

Čeněk prošel registrací, svolávatelnou a po rozcvičení skupinu chodců přivedli ke startu. Výstřel – start – Čenda se směle zařadil do popředí. „Hurá“ řekla jsem si, „konečně nabral Čenda odvahu“ a chválila ho „dobrý, drž se jich“! To jakoby uslyšel Ondra z Trutnova a začal jim „utíkat“. Ne, běžet se nesmí, to je jasné! Tak se Čeněk držel alespoň frýdeckého Šimona. Po prvním kilometru si před Čendu stoupnul rozhodčí a ukázal mu terčík za nedostatečné propnutí kolena. Hmm, na republice jsou rozhodčí přísní, s tím se počítá. A Čendovi, jakoby orlí křidla někdo nalomil, začal mu „utíkat“ i jeho druhý soupeř. „“Čendo, drž se, dej ruce níž, jdeš pěkně, pojď“ neustálé povzbuzování. A Čenda šel, snažil se! Udržel si třetí místo a výkonem 17:51.17 ušel v hale na dráze 3000 m. Orelský rekord, osobák! Druhý vicemistr republiky! To se počítá.

1.Ondra Plecháček, AC Trutnov
2. Šimon Václavík, TJ Slezan Frýdek Místek
3. místo Čeněk Topor, Orel Vyškov, 17:51.17

 Gratulujeme Čendovi a děkují za krásný zážitek a vzornou reprezentaci Orla.

Anna Málková