Organizační tým všechno pečlivě připravil a závodníci nažhavení na závod mohli začít. Nejdříve se na start postavili nejmladší chodci  v zádovu na pět set metrů. Již od startu vyrazila vpřed slovenská chodkyně Nina Lasicová, kterou se snažila dojít naše Anežka Halasová. Nina měla víc sil, a tak si prvenství nedala vzít, tak jako její oddílový kolega Davidek Filípek mezi kluky. Pochvalu zaslouží všechny dětičky, které se na start postavily a zkusily tuto náročnou disciplínu.

V kategorii přípravek pro sebe prvenství vychodila suverénně Majuška Tomanová a mezi hochy Metoděj Krais. Zde musím vyzdvihnout naši atletku Kiku Dorazilovou, která i s rukou v sádře ukázala svoji bojovnost. Vrcholem závodu byla podívaná na jedenáctičlennou skupinu chodců na dva tisíce metrů i tři tisíce metrů, která byla odstartovaná společně, když začala kroužit na skromném orelském areálu. Ti rychlejší se snažili pokořit svůj nejlepší osobák, ti méně zkušení si dávali pozor na techniku a my starší závodníci jsme byli rádi, že jsme to dali se ctí.

Ilustrační foto.
Třetí kolo Tip ligy vyhrál Pavel Svoboda. Vedou Ivo Hložek a Miroslav Píše

Na závěr chodeckého závodu Chůze ve Vyškově vložili organizátoři vložili ještě jeden závod, a to běh na 1000m pro děti r. 2006 a mladší. Zde krásný výkon předvedla jasná vítězka Stelinka Tomanová (2007) a Markétka Hanáková (2012), která s ní dlouho udržovala běžecký krok a těsně před cílem ji nakonec předběhla Monička Trojancová.

Myslím, že 5. ročník Chůze ve Vyškově se vydařil. Za nás chodce můžu klidně napsat, že jsme vděční za každý chodecký závod. Jak jinak máme přitáhnout ke sportovní chůzi děti a mládež, ukázat jim, že je chůze kouzelná i obtížná současně.

Vítězové:
500 m chůze: Nina Lasicová, MŠK Borský Mikuláš, 2:22.5, David Filípek, MŠK Borský Mikuláš, 2:50.5
1000 m chůze:  Maja Tomanová, Orel Vyškov, 6:43.9, Metoděj Krais, Orel Vyškov, 6:30.9
2000 m chůze: Adriána Gazárková, MŠK Borský Mikuláš, 12.22.9, Gabriel Provazník, Orel Vyškov, 14:30.7
3000m chůze st. žákyně: Maria Gazárková, MŠK Borský Mikuláš, 19:19.1
3000 m chůze ženy: Ivana Vranková, Orel Vyškov, 16:31.0, Tomáš Vojtíšek, Moravská Slavia, Brno, 15:21.6
1000 m běh: Stela Tomanová, Orel Vyškov, 3:33.3, Kryštof Pevný, Orel Vyškov, 3:41.4

Ilustrační foto.
Dárek předsedovi se nepovedl. Fotbalisté Rousínova zase nedali gól a prohráli

Statistika:
35 závodníků ze 6 oddílů
Nejmladší závodnice Johanka Grec (2015)
Nejstarší závodník Stanislav Marek (1942)
Nejkrásnější technika: Nina Lasicová

Gratulace patří vítězům, pochvala všem závodníkům a poděkování organizátorům, rozhodčím a pomocníkům. Taky velké poděkování Městu Vyškov za podporu a sponzorství.

ANNA MÁLKOVÁ