Od začátku této spolupráce, se studenty z Jihomoravského kraje, vzniklo mnoho zajímavých projektů. Střední škola ve Slavkově v tomto roce vytvořila recepty na Karlovarský knedlík, Honzovy buchty, Kuře na paprice, Knedlíky plněné uzeným masem a tradiční koláče.

Ve spolupráci vzniklo také několik zajímavých fotoreportáží. Czech-American TV také odvysílala několik desítek pořadů zaměřených na zajímavé turistické destinace Jihomoravského kraje.

Ředitelka ISŠ Slavkov u Brna Vladislava Kulhánková se ke spolupráci vyjádřila takto: „S Czech-American TV spolupracujeme v oblastech gastronomie a cestovního ruchu. V gastronomii se zaměřujeme na prezentaci tradičních českých a moravských pokrmů. Jejich příprava je filmována týmem Czech-American TV. Co se týče cestovního ruchu, žáci se věnují propagaci formou článků a fotoreportáží, které monitorují známé i méně známé české tradice a památky. Jsem nadšená, že jsme navázali tak skvělou zahraniční spolupráci. Studenti mohou získat mnoho praktických zkušeností.“

Sledování hokeje s pivem v ruce. Lidé ve Vyškově si užili slavnosti zlatého moku
Uplynulý týden na Vyškovsku: Slavnosti piva i vážná nehoda motorkáře

Spolupráce probíhá díky podpoře Jihomoravského kraje. „Czech-American TV je kabelová televizní společnost propagující české regiony a jejich kulturní dědictví v zahraničí. Naše vysílání oslovuje více než šest milionů sledujících. Tento unikátní nekomerční program v anglickém jazyce, cílí nejen na diváky z USA, ale jeho záznamy přes internet jsou sledovány i jinde ve světě. Na našich webových stránkách www.catvusa.com naleznete všechny záznamy našich vysílání a mnoho dalších projektů,“ uvedl John Honner.