JAC Brno – Jelínková Lucie, Kobylková Ivana, Dvořáček Miroslav, Olymp Brno – Navrátilová Nicol, Sokol Opava – Halasová Anna, SSK Vítkovice – Čáp Jan Jakub, VSK Univerzita Brno – Čača Alexandr a za Orel Vyškov mimo soutěž Topor Čeněk

V první disciplíně 3000m chůze nastoupil Čenda, po kole a půl vyrazil na špici závodu a už tam nikoho nepustil. Celkem suverénní vítězství.

Další disciplínou byl oštěp 700g dorostenců s Jeňou, ten nenechal nic náhodě, potvrdil, že je špičkou v republice a vyhrál v osobním i oddílovém rekordu 64,40m. Hned po něm nastoupil s 800g náčiním do oštěpařského sektoru Saša, i ten potvrdil, že patří mezi českou špičku, když rozdílem třídy vyhrál výkonem 61,61m, což je jeho Os. rekord i oddílový v kategorii.

Po nich zaklekly do bloků Lucka s Nikčou na 100m. Ve svém rozběhu doběhly na 2. místě Lucka a na 3. Nikča. Ovšem po delší závodní pauze s časy nebyly příliš spokojeny. Později si na dvojnásobné trati Nikča trošku vylepšila náladu, když doběhla na druhém místě v rozběhu a v čase, který byl v porovnání s tím na stovku určitě lepší.

Lucka nastoupila ještě ve vrhačských disciplínách disku a kladivu. Bohužel jí dnes nesvědčili kruhy, takže byla zklamaná z výkonů, přesto v kladivu vybojovala 1 bod pro družstvo.

 

Dále si s 5kg náčiním v podobě koule zavrhali Jeňa v úžasném Os. rekordu i oddílovém 16,55m, což mu vyneslo 2. místo a Mira výkonem jen těsně za osobákem. S kladivem o stejné hmotnosti si zaházel Mira, kde vybojoval pěkné 3 body.

Oba vyrazili i na disk 1,5kg. Jeňa opět pěkným výkonem 43,69m získal 3. místo, Mira dokázal také vybojovat 1 bod za 10. místo.

Na disk o hmotnosti 1,75kg nastoupil Saša, slušným výkonem 37,74m urval 3 body. A v 6kg kladivu za výkon 35,39m bral body 4.

Nakonec tu máme naše vytrvalkyně. Nejprve na 2000m př. nastoupila Anička, která konečně stlačila čas pod 9-ti minutovou hranici 8:59,68min., osobák i rekord oddílu a 4. místo.

A na 3000m nastoupila Ivanka, která se krásnou stíhačkou prodrala až na skvělé 2. místo v osobním rekordu 12:43,21min. a oddílovém v kategorii.

Všem gratulujeme a moc děkujeme za skvělou reprezentaci.

Roman Weiter