Charita Vyškov dlouhodobě podporuje potřebné rodiny a jednotlivce z Vyškova a spádových obcí potravinovou pomocí. Zdroj materiálu pro tuto pomoc bývá převážně v pravidelných potravinových sbírkách,  které organizují Potravinové banky. Letošní jarní termín ale musel být kvůli pandemii zrušený a my jsme tak přišli o hlavní zdroj potravin a drogerie pro potřebné. A naše sklady už pomalu zejí prázdnotou.

Proto, že nechceme nechat tyto rodiny na holičkách, rozhodli jsme se ve spolupráci s městem Vyškov, že zrealizujeme malý projekt sbírkové pomoci s názvem "Daruj potraviny" do které se může zapojit každý. Vytvořili jsme dvě bezkontaktní sběrná místa, kam můžete, v případě, že se budete chtít do této pomoci zapojit, donést darované potraviny a základní drogistické zboží. 

Volejbal TJ Sokol Bučovice muži I. liga Zbyněk Čížek
První liga volejbalistů mění herní systém. Ušetří a přibudou derby

Prvním místem je box v centru města - na Komunitním centru Bohumíra Bunži, Kostelní 2, Vyškov (budova bývalé fary vedle kostela). Box se nachází uvnitř budovy na chodbě. Druhým sběrným místem je box umístěný na dvoře fary v Dědicíc, kde sídlí Charita Vyškov - Morávkova 745/1a, Vyškov - Dědice. 
Oba boxy jsou přístupné denně od 7:30 do 15:30 hodin. 

A co můžete darovat? Vhodné jsou trvanlivé věci v neporušených obalech z oficiálních obchodů. Konkrétně to mohou být kozervy, dětské výživy, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny, základní hygienické potřeby a potřeby pro děti - pleny, olejíčky, šampony a další. Za jakýkoliv dar předem velmi děkujeme.

BARBORA NĚMČÁKOVÁ

Oblastní charita Vyškov