V dětských závodech se nastupovalo do tří kategorií. Děti do 6 let běžely úsek padesát metrů do kopce. Ve velkém davu holčiček se rozhodně neztratila Verunka Dorazilová, která si doběhla pro úžasné 2. místo.  Do první desítky se probojovala i Verunka Martínková. U chlapců si první místo stylem start-cíl právem zasloužil Jirka Luska.

Druhý obrátkový závod na 350m byl připraven pro děti od 7 do 10 let. U dívek si nejlépe vedla Maja Tomanová, která si vyběhala první místo, hned za ní na druhém místě se umístila Leontýnka Lusková. Místo čtvrté pak obsadila Anežka Halasová. Mezi chlapci 7. místo patřilo Šimonkovi Maškovi.

Na třetí, nejdelší trati 700m v kategorii dívek od 11 do 14 let obsadili Orlíci hned všechny tři stupínky. První byla s luxusním náskokem Stela Tomanová, téměř až do cíle svedly souboj nakonec druhá Monča Trojancová a třetí Kika Dorazilová. V kategorii nejstarších chlapců si dala ještě jeden závod navíc Anežka Halasová a za svou odvahu byla odměněna 2. místem.

V pravé poledne byl odstartován hlavní závod na 6km. Celkem se na start postavilo 144 běžců a běžkyň. Oproti loňskému roku byla trať sice kratší, ale mnohem náročnější. Běželo se terénem, lesními cestami, stále z kopce a do kopce. Tuto trať absolvovala i Ivet Trojancová a cílem proběhla jako 21. v kategorii žen do 40 let.

Pro děti byl připraven rovněž bohatý doprovodný program – ve spolupráci s vodními skauty se mohly projet na pramicích, na stanovišti vyškovských ragbistů si vyzkoušet svůj postřeh a ty nejmenší se vyřádily na dětském hřišti.

Všem patří velká pochvala a hlavně velký DÍK za to, že běhali a zároveň pomáhali tam, kde je to nejvíc potřeba.