Jako hlavním tahounem akce se stalo profesionální vystoupení Šermířského spolku Šumperk - Oddíl Bučovice. Svými ukázkami soubojů, dobových zbraní, zbroje a pestrobarevných kostýmu v čele se zábavným Heroldem dokázali zaujmout nejen přes 120 děti, ale i více jak dvojnásobek dospělých rodičů. Společně s hudebním podkresem dobové hudby tak vystoupení mělo tu správnou atmosféru.

Další atrakce, které pak děti velice hojně využily, byla jízda na konících, skákací hrad a malování na obličej. K bohatému občerstvení již poněkolikáté nechyběly výborné uzeniny, chlazené nápoje, sladkosti, cukrová vata a popcorn. K poslechu a tanci hrál DJ Švec. Počasí a skvělá atmosféra pak celou akci protáhla až do večerních hodin k maximální spokojenosti všech zúčastněných.

Zdravotníci Nemocnice Vyškov se vzdělávali v komunikaci. Podívejte se
Zdravotníci Nemocnice Vyškov se vzdělávali v komunikaci. Podívejte se

Akce se konala za podpory města Bučovice. Poděkování patří především bezmála 30 členům SDH Černčín a černčínským nadšencům, kteří se podíleli nejen na přípravách, ale i vlastní realizaci a přispěli tak k bohatému kulturnímu životu v Černčíně. V letošním roce se rozhodně nejednalo o poslední větší akci. Hned v sobotu 10. června nas čeká 115. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Černčín, na které jste také srdečně zváni.