Od 10 hodin měli místní možnost ochutnat a nakoupit čerstvé ovoce z Afriky i Indonésie, koření ze Zanzibaru, kávy, čaje, marmelády a mnoho dalšího. V nabídce nechybělo například ani dračí ovoce, mučenka nebo obří jackfruit. Spousta místních ovoci neodolala a nakoupila hned plnou bedýnku nejrůznějších barev a chutí. O trhy byl obrovský zájem a přes nepřetržitou práci prodávajících, lidí u stánku stále přibývalo. Každý z nich chtěl totiž ochutnat kousek Afriky.

Virunga navíc právě slavila 4. narozeniny, a tak k nákupům na trhu rozdávala dárky. Radost ale chtěla udělat nejen v Čechách, a tak se rozhodla přispět 20 korun z každého nákupu na koupi šicího stroje pro ženy v Tanzanii. Obrovský zájem na trhu tedy pomohl přispět nemalou částkou na dobrý účel a umožnit tak ženám v Tanzanii, aby se dále seberealizovaly, osamostatnily a mohly nadále pracovat.

Paní Ludmila Farkašová a ukázka jejich děl.
Šička z Hroznové Lhoty umí starobylou metodou struhadélkového výřezu. Jde jí to

V pestré nabídce mohli místní najít druhy ovoce, které doposud neznali, stejně tak jako třeba i ananas, mango či avokádo, které je ale překvapilo svou chutí. Veškeré ovoce, které Virunga dováží je bez chemie, přidaných konzervantů, dozrálé na africkém sluníčku a odkoupené od menších farmářů za férové ceny. Afrika je pro Virungu druhým domovem, a tak pomáhají kde se dá.

Čerstvé exotické ovoce je pak nabízeno na trzích, kam se pro něj spokojení zákazníci velmi rádi vrací. Pokud vám africké trhy utekly tak nezoufejte. Virunga se do Kyjova plánuje brzy zase vrátit. Jejich produkty je mimo trhy možné zakoupit také online na webu Virugna, kde vedle veškerého sortimentu najdete také celý jejich příběh. Můžete je dohledat také na sociálních sítích.

Michaela Malecová