Oba dva si vedli velmi dobře, když ve svých kategoriích obsadili druhé (Kristýna) a třetí místo (Honzík). V turnaji, kde hrálo celkem 37 mladých šachistů, obsadila Kristýna celkové sedmé  a Honzík jedenácté místo.

Bohužel se potkali už ve třetím kole, kdy Kristýnka porazila Honzíka. V posledním kole měl Honzík za soupeře talenta z Náměště n. O. Martina Policara. Po zbytečné ztrátě koně se ještě snažil využít výhody první proměny pěšce za dámu, ale soupeř se ubránil a poté sám proměnil pěšce za dámu a partii vyhrál. Kristýnka ztratila jediný bod v partii, kterou prohrála na čas. Bohužel byl turnaj pouze na 5 kol, ideální by bylo alespoň 7 kol. Dalším mínusem bylo hrací tempo, hrálo se na 14 minut bez přídavku. Zde se ukázalo, že lepší je hrát alespoň s minimálním přídavkem.

Kompletní výsledky najdete zde

V Hodonicích se bude hrát 15 minut + 5 sekund na tah, což je asi optimální tempo.Turnaj se hrál v krásném prostředí Bowling centra, kde má základnu oddíl Hříbata, který vede Jarda Bureš. Rodiče měli zákaz vstupu do místnosti, což zjednodušilo dodržování hygienických opatření. Po turnaji jsme si zahráli bowling a užili si krásný slunečný den při výborném jídle.

Karel Hruška, Jan Kotisa