Další závody ve Vyškově nám zkomplikovalo i nedávné tornádo, které se prohnalo Jižní Moravou. Tornádo do Vyškova sice nedosáhlo, ale nějaká odnož silného vichru nám tu zničila a polámala stromy. A tak se dlouho řešilo, kudy povede trať Běhu kolem Vyškova aneb Vyškovská 12.

„Když se chce, všechno jde“, říká se, a to platí i o pořadatelích Orla Vyškov, města a vyškovských hasičů.  Našli jsme společnou cestu a závod mohl proběhnout. Díky za tuto možnost, protože na oblíbený závod se dostavilo 162 závodníků z Vyškova a okolí.

Byl krásný letní den a sluníčko už od rána pořádně pálilo. Orelský areál se naplnil malými i velkými sportovci. Při samotném závodu bylo vidět, jak s tou sluneční sílou zápasí všichni, od dětiček až po veterány. Trápení po třetí!


Trápit se přišlo třicet našich Orlíků a Orlů, kteří svítili ve žlutých dresech na dráze i na trati. Z pozice trenérky mám radost, jak se sportem bavíme. Na krku vyškovských běžců se třpytilo sedm zlatých, tři stříbrné a tři bronzové medaile. Kde jsou úspěchy, tam je spokojenost.  A tak to trápení stálo za to.

 Výsledky:

60 m
1. Julie Steinerová, 2. Johana Grec, 10. Šárka Zouharová
200 m
1. Eva Zahradníčková, 5. Aneta Skřivánková
5. Filip Orel
400 m
1. Leontýna Lusková, 3. Lucie Doležalová, 8. Dominika Kubíčková, 9. Nicol Skřivánková
1. Pavel Zahradníček, 7. Adam Vinický, 8. Matěj Halas
600 m
2. Ester Vlachová, 4. Anežka Halasová
5. Josef Grec, 6. Dominik Černý, 7. Adam Doležal, 8. David Jabůrek
1000 m
2. Kryštof Pevný

Lidový běh – 1 km

1. Jitka Jabůrková, 1. Vojtěch Halas (hendikep), 6. Petr Halas


Hlavní závod – 12 km
Muži B
10. Radek Černý, 13. Milan Adamec
Dorost – 8 km
1. Anna Halasová
Ženy A
4. Martina Kuncová, 6. Monika Kuncová
Ženy B
3. Radka Grec
Ženy C
3. Vendula Dudová, 4. Lenka Tomanová, 5. Vladimíra Doležalová

Úspěšným běžcům blahopřeji. Za reprezentaci Orla Vyškov děkuji. Organizátorům – pomocníkům taky patří velký dík za hezký závod!

Anna Málková

Orel Vyškov