Mnozí studenti ani ve vyšším ročníku stále nevědí, jakým směrem se po maturitě vydají. Měli tedy jedinečnou příležitost setkat se s odborníky z praxe a zástupci vysokých škol i velkých firem, kteří jim přiblížili různé kariérní možnosti. Studenti se tak mohli setkat s právníkem, psychologem, makromolekulárním biologem, marketérkou, zubní lékařkou, architektkou a mnoha dalšími. Odborníci sdíleli svoje zajímavé osobní příběhy a otevřeně hovořili o všem, co s jejich povoláním souvisí.

To bylo pro studenty velmi přínosné. Zjistili, co je pro vykonávání jednotlivých profesí klíčové a že cesta k vysněnému cíli je mnohdy dlouhá a spletitá, ale stojí za to. Mnozí si také uvědomili, jak důležité jsou dovednosti a znalosti, které získávají ve školních lavicích. Od zástupců vysokých škol se naši žáci dozvěděli o možnostech studia na různých univerzitách.

OBRAZEM: Slavkovské koupaliště hostilo první bodovaný závod v zimním plavání
OBRAZEM: Slavkovské koupaliště hostilo první bodovaný závod v zimním plavání

Milé bylo také setkání s našimi nedávnými absolventy (nynějšími studenty vysokých škol), kteří k nám přijeli představit svoje fakulty a našim studentům předali cenné praktické rady. Kariérní den byl pro naše studenty příležitostí, jak si rozšířit obzory a jak přemýšlet o vlastní profesní budoucnosti. Věřím, že načerpali inspiraci a získali motivaci k dalšímu studiu. Moc bych našim studentům přála, aby si po maturitě správně zvolili obor a za několik let se k nám vrátili jako odborníci, kteří inspirují další generaci středoškoláků.