Vyškovská knihovna se mimo jiné zapojila do veřejné facebookové skupiny Čtením proti nudě. Naše předčítání (vždy se souhlasem autora nebo nakladatelství) uveřejňujeme na Youtube kanále KKD Vyškov.

Ovšem to není všechno! Pořádáme také Hrátky s pamětí pro seniory prostřednictvím skype. Poprvé nás bylo šest, podruhé už deset!

Dobrovolníci z okresu se sdružují na sociálních sítích ve skupině Tiskaři Vyškovsko proti COVID-19. Vyrábí pro zdravotníky, ale také pro policisty nebo prodavačky.
3D tiskem proti epidemii. Štíty dostávají vyškovští lékaři i prodavačky

Jedním z úkolů, bylo vyrobit velikonoční přání pro klienty Habrovanského zámku. Nejen, že tamní klienti patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva, ale navíc musí být izolováni na svých pokojích. Snažíme se tedy alespoň o malé rozptýlení. Ženy, které si výtvarnou prací procvičily svou pravou mozkovou hemisféru, určitě zaslouží velké poděkování!

Ve vyškovské knihovně organizují pro děti každý rok besedy, hry a další akce. Kvůli omezením proti šíření koronaviru je však nyní knihovna pro všechny návštěvníky uzavřená.
Přibývá dětí, které přečtou i pět knih za týden, říká vyškovská knihovnice

Pravděpodobně nás čeká ještě několik týdnů nouzového stavu. Přesto věřím, že společně - byť pouze virtuálně - to všichni zvládneme. Přeji Vám všem spokojené Velikonoce a pevné zdraví i nervy.

ZDEŇKA ADLEROVÁ
PR knihovny, organizace aktivit a trenérka paměti