Autorem obrazů z Libyle je Abdulatti Tubtaba. Ten se narodil a žije v Tripolisu. V Libyi vystudoval kreslení a malbu, magisterský titul získal na Fakultě výtvarných umění v Brně. K jeho nejvýznamnějším dílům se řadí obrazy, prostoupené mystikou orientu a islámu. Čerpá ze starých bájí a súr a pomocí kaligrafického arabského písma na pozadí výrazných ploch vyjadřuje své životní a filozofické postoje.

Fotografka a výtvarnice Barbora Tesařová vystavuje unikátní soubor fotografií Arabů a Afričanů žijících v Brně. Ti se dobře začlenili do brněnské společnosti, mají zde svoje rodiny, mnohdy smíšené, vychovávají zde děti. Přesto neztratili svoji identitu, zapojují se do mnoha multikulturních akcí a spolupracují se Společností česko-arabskou v Brně.

Amatérský malíř a řezbář Milan Konvalina žije ve Vyškově. Při svém pětiletém pracovním pobytu v Libyi se inspiroval jinakostí této severoafrické země, její kulturou, krajinou i lidmi. Vytvořil různorodý soubor menších obrazů ze života Libye, která tvoří vstupní bránu do severní Afriky.

Výstava v Zámecké komoře Muzea Vyškovska potrvá do 26. února.