Cílem stolního posouzení je ohodnotit králíky body a pomoci tak chovatelům vybrat zvířata vhodná do chovu. Hodnotila se i nově dovezená z ciziny. Celkový výsledek posuzování se skládá z několika částí. Posuzuje se např. hmotnost, srst, délka uší, ale i fyzická kondice a zdraví králíka. Na základě výsledků mají chovatelé představu, zda je vhodné králíky připouštět a prezentovat se s nimi na výstavách.

Příležitost nechat si zvířata posoudit využili nejen dospělí, ale zúčastnili se i nadšení mladí chovatelé. Ti využili možnost vidět posouzení „naživo“. Získali přitom nové zkušenost a seznámili se s posuzovanými plemeny.

Svou krásnou černou barvou zazářila na stolech plemena Aljaška a Zakrslý beran černý. K vidění bylo i plemeno Havana, které je známé svou čokoládově hnědou srstí. Zbarvením nejvíce podobné zajíci dominovalo plemeno Malý beran. Svou velikostí a titulem České národní plemeno se na této akci pyšnili králíci plemene Moravský modrý. Přehlédnout se nadala plemena s výjimečnou strukturou srsti, až sametovou, a to Rex slovenský sivomodrý a Rex rys.

Chovatelé by tuto vydařenou akci rádi zařadili do svých tradičních každoročních akcí.