Obchodní znalosti a dovednosti, formy propagace v českém, anglickém, německém a ruském jazyce si žáci vyzkoušeli na 25. veletrhu fiktivních firem, který se 15. prosince uskutečnil v aule Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické ve Vyškově. Jejich úkolem bylo prozkoumat trh, najít „díru na trhu“ a svou podnikatelskou myšlenku prezentovat, charakterizovat své produkty nebo služby a uvést konkurenční výhody, důvody, proč na trhu uspěje právě jejich firma včetně strategie dosažení dlouhodobých i krátkodobých cílů.

V soutěži o nejlepší fiktivní firmu se na 1. – 2. místě umístily společně firmy RECYKRÁSKY, s. r. o. a Nojbovec, s. r. o. Fiktivní firma RECYKRÁSKY se zaměřila na udržitelný rozvoj a nabídla veřejnosti krásné šperky z plastů. Firma Nojbovec nabídla specializovaný minipivovar s pivem a s alkoholickými i nealkoholickými nápoji s hlavní myšlenkou obnovit tradice vyškovského pivovaru.

Obloha při západu slunce v Ivanovicích na Hané.
Podívejte se na tu nádheru. Západ slunce zbarvil nebe nad Vyškovskem do ruda

Na 3. místě se umístila firma Futrák, s. r. o., která se zaměřila na cílovou skupinu preferující rychlou a přenosnou stravu. Nabídla operativní výrobu a prodej jídla a také dovoz pečiva do menších obcí. Odborná porota v čele s ředitelem Okresní hospodářské komory ve Vyškově Jiřím Pinkasem ocenila přípravu studentů a celkově vyhodnotila veletrh fiktivních firem jako úspěšný projekt.