Této příležitosti se zhostili se ctí. V rozhazování to vypadalo, že svůj den má spíše Saša, když lehce vypuštěným pokusem, přehodil šedesátimetrovou hranici, tedy dlouho očekávaný milník. To ho velmi rozradostnilo, těžko říci, nakolik to rozhodilo jeho soustředění na soutěž, protože po osobáku, jak už víme, je náročné házet….

To Jeňa se spíše zprvu hledal, stále bojoval s technikou. Z našich kluků začínal v soutěži dříve. První pokus se mu opravdu nepovedl, až to zavánělo zraněním.

Po chvíli zahájil své pokusy i Saša. Ten naopak začal slušně a po prvních pokusech se uvelebil na páté pozici. V druhé sérii se oba zlepšili. Jeňa zatím rozhodně nemohl být spokojen a nebyl. To Saša si hodil druhý nejdelší, měřený pokus v sezóně 58,84m, přesto se však o jednu příčku propadl.

To v třetích pokusech se děly divy. Pořadí se přesypávalo každým hodem. A začal to Jeňa, když ukázal bojovné srdce. Nehodlal se vzdát šesti pokusů, opravdu se s tím nepáral a poslal neuvěřitelnou ránou oštěp do vzdálenosti 62,50m, což ho katapultovalo na výtečné 4. místo. Nový rekord oddílu byl na světě. Saša si ho samozřejmě chtěl hned vzít zpět, ale třetí pokus se mu nepovedl. V tu chvíli se ještě držel v postupové osmičce na 7. místě. Ocitl se náhle v té nejhorší pozici, kdy jen čekáte, co se bude dít a už to nemůžete nijak ovlivnit. Štěstí mu nepřálo, postupně byl odsunut až na konečnou 11. pozici.

I Jeňa byl v této sérii později o jednu příčku ještě sesazen, náhodou zrovna soupeřem, kterému v Kladně, ve své kategorii, posledním pokusem sebral titul Mistra republiky. Ovšem pro něj, tímto veškerý pohyb pořadím skončil. Vybojoval tak neuvěřitelné, fantastické 5. místo mezi muži, ač je teprve dorostenec a zatím ani oficiálně nehází touto hmotností oštěpu podle kategorií.

Kluci se předvedli ve skvělém světle, Jeňa 2x pokořil šedesátimetrovou hranici a Saša neoficiálně jednou též, což je momentálně velice dobrá vizitka pro náš oddíl, moc Vám děkujeme a gratulujeme. Ať se i nadále daří, co nejlépe a drží zdraví.

Roman Weiter