V okolí Slavkova u Brna se již několikátým rokem konají překrásné závody pro děti na horských kolech za podpory obce Nížkovice a tamního starosty Dušana Horáka a jeho týmu, do kterého samozřejmě patří i pan Radovan Kyjovský z Cyklo Kyjovský Slavkov u Brna.

Závody se postupně rozrůstaly, letos už to bylo úžasných 14 závodů. Počet dětí na jednotlivých závodech se pohybuje kolem 60, což je krásné číslo. Doufáme v jeho navýšení v příštím roce, protože hojná účast dětí je velkou odměnou pro pořadatele. Děti startují v různých věkových kategoriích, vždy se začíná od těch nejmenších na odrážedlech až po ty nejstarší.

Vyškovskému publiku se představilo pět kapel.
Mirai hrál pro Vyškov. A spolu s ním další čtyři kapely

Slavkovský šlapík měl premiéru v loňském roce na Slavkovské střelnici pod hlavičkou Cyklo Kyjovský. Myšlenka byla navázat na tradici MTB závodu ve Slavkově u Brna a ukázat dětem krásu pohybu, zdravé soutěžení a především cyklistiku, v našem případě hlavně tu terénní. Letos se rozrostl Slavkovský šlapík o šlapíka v areálu slavkovského zámku a parku, který se uskutečnil  17. června. Od tohoto závodu přidali ruku k dílu a zapojili se do pořádání i zkušení organizátoři akcí Austerlitz Adventure a hlavně pan Boris Vlach.

Poslední letošní závod se uskutečnil v pátek 9. září opět v areálu Slavkovské střelnice, kde na děti čekala náročná trať s veškerým zabezpečením. Po sportovním zápolení obdržel každý závodník, jak je na šlapíkovi zvykem, pamětní medaili za absolvování závodu. Všechny děti byly při slavnostním vyhlášení obdarovány malými drobnostmi. Posledního závodu se průřezem kategoriemi zúčastnilo asi 60 dětí pod dohledem zhruba 25 pořadatelů a se stovkou fandících diváků.

Je potřeba poděkovat dobrovolníkům z řad pořadatelů, fotografům, zdravotníkům a v neposlední řadě všem sponzorům, bez kterých by se tyto závody nemohly uskutečnit. Velké díky za vše patří panu Radovanovi Kyjovskému.

Obec Nížkovice a Cyklo Kyjovský MTB team, Slavkov u Brna