Vzhledem k situaci způsobené omezujícími vládními nařízením se seminář konal dne 16. 4. 2020 online. Nabídky účasti na videoworkshopu využili pedagogové z pěti základních škol - ZŠ Vyškov, Purkyňova 39; ZŠ Vyškov, Tyršova 4; ZŠ Vyškov, Morávkova 40; ZŠ Rousínov a ZŠ Drnovice. Cílem bylo nabídnout pedagogům základních škol vyškovského regionu příležitost netradičním způsobem zatraktivnit výuku u vybraných témat jejich výukového předmětu.

Kristýna Jankovičová je učitelka na základní škole. V době koronavirové nakupuje důchodcům nebo roznáší roušky.
Starší lidé si chtějí i popovídat, říká dobrovolnice. Ve Vyškově jim nakupuje

Vzdělávacími aktivitami postavenými na polytechnickém základě se SOŠ a SOU Vyškov již dlouhodobě zaměřuje na podporu výuky na základních školách vyškovského regionu. Využíváme přitom možnosti, jež nám nabízí CNC stroje, kterými je naše škola jako jediná střední odborná škola v České republice vybavená.

Štěpánka Dačevová, Brno, 9. dubna 2020, Fakultní nemocnice Brno, 53 centimetrů, 4080 gramů
Právě jsme se narodila. Vaše miminka 16. týdne 2020

Tento videoworkshop je první z připravované série workshopů, které zamýšlíme uspořádat online formou a byl určený pro pedagogy výtvarné výchovy a pracovního vyučování. Jsme však přesvědčeni, že bychom na základních školách jen obtížně hledali výukový předmět, který bychom nemohli takto „podpořit“. Vše se odvíjí jen od kreativity pedagogů a ochoty vyzkoušet výuku u vhodných témat svých předmětů netradičním způsobem.

PETR HALÁK

SOŠ a SOU Vyškov