Mezi dorostenkami nenašla ve skoku vysokém přemožitelku Stela Tomanová a zvítězila v novém osobním i oddílovém rekordu 176 cm. Tím se zařadila na druhé místo průběžných republikových tabulek v této disciplíně a kategorii! V doplňkových disciplínách pak Stela z rozběhu postoupila i do finále na 60 metrů překážek, kterého se však nemohla zúčastnit kvůli časovému překryvu s výškou. A nakonec si zaběhla osobní rekord na 200 metrů (27,15s a 20. místo).

V kategorii staršího žactva získal zlatou medaili Matyáš Čapek ve vrhu koulí (13,91m), když přesvědčivě, o více jak metr, porazil všechny své soupeře. I Matyáš je v kouli vysoko v průběžných českých atletických tabulkách: drží skvělé třetí místo. V dálce pak Maty obsadil 9. místo v novém osobním i oddílovém rekordu 513 cm.

Podívejte se, jak vypadal masopustní průvod v Nouzce.
VIDEO: Nouzkou prošel masopustní průvod. Zúčastnili se medvěd, čert i mochomůrka

Ani další závodníci Orla Vyškov se neztratili: dorostence Monice Trojancové se v běžeckém trojboji (200m, 400m, 800m) nejvíce dařilo na čtyřstovce, když zaběhla oddílový rekord (66,47s) a obsadila 22. místo. A junior Filip Křížek na stejné trati časem 56,09s dosáhl na 8. místo. Škoda jen, že se mistrovství kvůli zraněním či nemocem nemohli zúčastnit další nominovaní orlíci.

Po Alexandru Čačovi, současném reprezentantovi ČR v hodu oštěpem do 23 let, tak rostou v Orlu Vyškov další skvělí atleti pro celorepublikovou úroveň. Tréninkové skupince v čele s Jaromírem Čapkem a Romanem Weiterem proto držme palce na mistrovství České republiky.

Atletický oddíl Orel Vyškov zazářil na halovém mistrovství
Atletický oddíl Orel Vyškov zazářil na halovém mistrovství