Věkový průměr pěveckého sboru Colorky je 8,71. Jedná se tedy o malé zpěváčky, kteří se připravují do velkého sboru COLORI. I přesto vyhráli Zlaté pásmo a dostali také ocenění za dramaturgii. Pěvecký sbor COLORI označila předsedkyně poroty prof. MgA. Blanka Juhaňáková, Art.D., profesorka katedry dirigování a operní režie na hudební fakultě JAMU, za absolutního vítěze a udělila tomuto sboru také ocenění za interpretaci písně Jitřenka od Emila Hradeckého. Při vyhlašování výsledků děti křičely radostí a objevily se i slzičky štěstí a dojetí.

Vážím si velice práce, píle a nadání paní učitelky Kateřiny Vašíčkové. Jen co se vrátila z mateřské dovolené se s vervou pustila do příprav žáků na soutěž a hned takový úspěch. I jedna z porotkyň mi říkala: „Této paní učitelky si važte. Ta opravdu ví, jak se tato práce dělá a ještě ke všemu je to sluníčko.“ Ano, já vím koho mám v týmu. A je to opravdu sluníčko!

Pivní specialista na Vyškovsku. Naučil budoucí barmany správně načepovat pivo
Pivní specialista na Vyškovsku. Naučil budoucí barmany správně načepovat pivo

Vážím si také práce paní korepetitorky Angeliky Novotné, která s naprostým přehledem tyto dva sbory doprovodila. A že to nejsou zrovna nejlehčí party. V neposlední řadě bych také chtěla poděkovat především žákům pěveckých sborů, kteří opravdu zazpívali na 100 % a vystoupení si užili. Je úplně úžasné, jak se jim podařilo naučit se tento ne zrovna lehký repertoár.

Děkuji také rodičům, kteří vozili děti na zkoušky a vystoupení. Opravdu se to vyplatilo a pěvecký sbor COLORI čeká národní kolo v Litomyšli od 5. - 7. května 2023.

Budeme jim všichni držet pěsti!

Dagmar Klementová
ředitelka školy