V dopolední části programu byly pro zájemce připraveny Blackout Poetry a scrapbooking. Blackout Poetry je technika práce s textem, která si vystačí s listem knihy, novinového článku apod., a barevné fixy. Výsledkem je začerněná stránka se zvýrazněnými slovy, která však nemají s původní myšlenkou nic společného. V případě scrapbookingu jde o vytváření originálních alb z fotografií, ústřižků, dekorací, deníků, přáníček nebo dárků.

Odpoledne se účastníci seznámili s Jarmilou Mlčouškovou a Nikkarinem. Jarmila Mlčoušková je vyškovská rodačka, vystudovala biofyziku a věnuje se výzkumu opravných mechanismů DNA na Masarykově univerzitě. Před vydáním své první knihy s názvem Rogenovo oko psala o plnokrevnících do časopisu Jezdectví. Na psaní ji dle jejích slova nejvíce baví vymýšlet rozsáhlé světy, magické systémy a všelijakou havěť.

Kreslíř komiksů a ilustrátor Nikkarin pochází z Prostějova a věnuje se především ilustraci pro děti a mládež. Nevyhýbá se ale ani sci-fi a fantasy tématice, velice rád proniká i do dalších žánrů.

Za hezký příspěvek děkujeme autorce textu Ivaně Šrámkové