V Rousínově nám začalo fungovat nové venkovní pódium v parku za Záložnou. V sobotu 5. září 2020 jsme na něm uskutečnili první ročník Rousínovského divadelního festivalu, který ve spolupráci s městem Rousínov a  za finanční podpory Jihomoravského kraje, realizoval náš Divadelní a výtvarný ansámbl D.A.V.A.

Divadelní festival jsme uspořádali v náhradním termínu za červen 2020, kdy ho zastavil covid. Jsme rádi, že máme podporu u vedení města Rousínov, které naši činnost dlouhodobě podporuje. Festival se podařilo uskutečnit v celém rozsahu. Nálada byla skvělá a zaznamenali jsme jen samé hezké ohlasy. Počasí nám přálo a proto jsme mohli všechny aktivity uskutečnit ve venkovních prostorách.

Město se dočkalo i divadelního průvodu a večerní open air derniéry muzikálu Láska pod lípou, kterou pro náš soubor D.A.V.A napsal k 30. výročí od Sametové revoluce  umělecký šéf, divadelní režisér David Kříž. Sám se o týden později 11. září 2020 představil na pódiu se sólovým recitálem písní Osvobozeného divadla, Divadla Semafor a písněmi mladého skladatele Jiřího Najvara.

David Kříž se dlouhodobě věnuje uměleckému vzdělávání a vedení dětí a mládeže. Není divu, že festival, jehož bude v příštím roce uměleckým šéfem, se zaměří především na tvorbu pro publikum dětí a mládeže a dětských a mladých herců. Snahou festivalu je vytvořit rodinnou akci, kde se budou scházet profesionální umělci s amatéry, z blízkého i širokého okolí, myšleno ČR. D.A.V.Aci festivalem zahájili provoz nového pódia a již nyní se těšíme do sálu Záložny, který prošel přes jaro a léto rekonstrukcí.

FILIP KOLMAČKA

D.A.V.A