Slavnostní zahájení proběhlo v Historickém sálu za účasti náměstka hejtmana Jiří Nantla, předsedy Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Richarda Zemánka a vedoucího odboru školství Hynka Nespěšného. Poté přišla chvíle pro naše odborníky gastronomických oborů, kteří připravili pro přítomné občerstvení převážně z regionálních potravin.

Všichni přítomní byli spokojeni s bezchybnou organizací, obdivovali krásné prostory slavkovského zámku a velmi pochvalně se vyjadřovali i na adresu našich učitelů gastrooborů a studentů, kteří raut připravili a na rautu obsluhovali. Jako třešinka na dortu mohla být pro zájemce ochutnávka nealkoholických nápojů připravených našimi barmany, nebo malá projížďka.

Byť jsme byli první „vlaštovkou“, která toto setkání organizovala a původní návrh byl, že setkání bude putovat v následujících letech po dalších školách, již nyní nám bylo navrženo, aby se i příští setkání konalo právě na Zámku Slavkov-Austerlitz. Všem učitelům, zaměstnancům a studentům, kteří se podíleli na celé rozsáhlé a náročné organizaci velmi děkuji, neboť výborně reprezentovali nejen naši školu, ale přispěli i k propagaci našeho města a zámku.

Vladislava Kulhánková

ředitelka, Integrovaná střední škola Slavkov u Brna