Učitelka odborného výcviku oboru cukrář navštívila Pastelérii Pathelín založenou  nejuznávanějším šéfcukrářem v Malaze. Měla tak možnost nahlédnout do výroby tradičních španělských dezertů a pečiva jako je Roscón, Loca, nebo Pio-x. Součástí cukrárny je i čokoládovna, která se v současné době svojí rozmanitostí a kvalitou řadí k těm největším. Vidět tradiční ruční výrobu praline také potěšilo a díky této stáži nabrala mnoho inspirace.

Studenti slavkovské školy zavítali do brněnské restaurace Element.
Element v Brně a exkurze. Studenti ze Slavkova nahlédli za bar i do kuchyně

Učitelé odborného výcviku oboru kuchař-číšník v Malaze zamířili do restaurace La Mesa. V této restauraci měli možnost si prohlédnout přípravu tradičních španělských pokrmů a nejvíce je zajímala tradiční a moderní příprava nejznámějšího pokrmu paella. Následně s šéfkuchařem této restaurace společně navštívili místní tržnici, která tak byla přehlídkou těch nejlepších regionálních surovin počínaje zeleninou a ovocem přes maso a mořské plody a ryby až po španělské uzeniny a sýry. Dalším pracovištěm byla restaurace El Imperdible. V této restauraci jsme viděli přípravu a servis pokrmů s fúzí španělské a asijské kuchyně. Restaurace a kuchyně patřila mezi vyšší standart a poskytovala svým hostům kvalitní služby. Tyto poznatky bude možno použít pro výuku žáků naší školy.

Dne 1. března se konalo na slavkovské škole krajské kolo soutěže Autoopravář junior 2022.
Pod kapotou. Soutěž budoucích autoopravářů ovládli Mikulšek, Kosík a Tomek

Dalším účastníkem stáže byla zástupkyně ředitelky pro teoretickou výuku, která vykonávala stáž ve střední škole Escuela Hosteleria Hurtado de Mendoza, kde se zajímala o celkový chod školy, financování, způsob přijímání žáků, ukončování studia a fungování školství ve Španělsku.

Ve volných chvílích učitelé měli možnost navštívit také památky tohoto krásného města. Velké poděkování patří koordinátorům projektu, kteří se o naše učitele skvěle starali.

 R. Škvarek a L. Hromková

Integrovaná střední škola Slavkov u Brna