Luhačovice se tak na několik dní staly hlavním městem šachistů v ČR. Pořadatelem akce byl premiérově Petr Koutný z RP šachy a tuto nelehkou úlohu se svým týmem zvládl dobře. Prostorově i časově dokázali skloubit čtyři velké šachové akce konané na jednom místě v průběhu jednoho týdne.

Vyškovský šachový klub reprezentovala obhájkyně bronzové medaile z loňského republikového šampionátu z kategorie D12, dvanáctiletá Kristýna Dorazilová. Letos již byla zařazena (jako vůbec nejmladší účastnice) do starší kategorie D14, v níž se sešla třicítka hráček z absolutní české šachové špičky.

První únorovou sobotu se v brněnském Bowling centru konal šachový turnaj mládeže v rapid šachu,
Šachová královna. Kristýna Dorazilová zvítězila v krajském přeboru mládeže

Kristýna byla nasazena v druhé polovině startovního pole jako číslo 17 a skromně pokukovala po celkovém umístění v někde okolo 10. místa. Hned v prvním kole jí však los přisoudil velmi těžkou protihráčku, nasazenou dvojku a jednu z širšího okruhu favoritek - Adélu Janouškovou z ŠK Líně. Následující průběh mistrovského turnaje byl tak trochu jak na houpačce, zejména prohra ve 4. kole mrzí hodně. Zlepšeným výkonem v druhé fázi šampionátu se však Kristýna dokázala odrazit od pomyslného dna, ustála těžké situace a nakonec do Vyškova přivezla velmi příjemné umístění v podobě 6. místa. Mezi svými vrstevnicemi, narozenými v roce 2009, byla třetí nejlepší, umístění v TOP 6 jí otevírá možnosti účasti na dalších prestižních turnajích i zápis na Listinu šachových talentů. Svým výkonem (1385) navíc předčila dosti výrazně také svůj vstupní ELO rating (1240).

V sobotu 19. února  se v Hotelu Dukla ve Vyškově konal 3. sraz Krajského přeboru družstev mládeže. V hotelových salóncích se sešli hráči deseti družstev, aby zde odehráli poslední tři kola letošního ročníku.