Příznivé počasí přilákalo nejen rybáře a jejich příznivce, ale všechny, kdo přišli k rybníku užít trochu společenského života na dědině. Chytalo se na plovanou a o vítězi rozhodovala celková délka ryb.V kategorii do 10 let zvítězila Sofie Bartáková (220 cm), v kategorii do 17 let dosáhl celkového rekordu závodu Matěj Kučera (312 cm) a v kategorii dospělí získal prvenství Petr Laga (170 cm).

Divadlo Járy Cimrmana představilo ve Vyškově hru Blaník.
OBRAZEM: Vyškov uctil Divadlo Járy Cimrmana ztracenými čepicemi

Všem organizátorům v čele s Vláďou Olšanským děkujeme za vydařenou společensko-sousedskou akci na čerstvém vzduchu! … a kdo tam nebyl a neví, co se dělo v třetí den říjnový, tomu to svými pár slovy krátké shrnutí napoví:

Rybářské závody Vítovice 3. 10. 2020 Sluníčko je dnes suprový, povětří trochu vichrový, rybáři na židlích si hoví, v rybníku pstruzi duhoví, rozdává se štrůdl jabkový, koláče teplý tvarohový – křupavoučký, posypkový, hřejou se dobroty masový, točí se pivo ledový, rozlévaj nápoje sodový. Dospělí to mají tutový – dodržet rady Primulovy prevence na bázi lihový proti roztahujícímu se sokovi zlému koronavirovi. Větrem se ohýbá větvoví a prohýbá se prut nový, pod tíhou váhy rybový – nastává divadlo bleskový – chytil se kapr hladový, však že je šupináč bojový, vyvléct se zdařilo kaprovi největšímu obrovi velikému Karlovi vítovickému mackovi, co rozměr má skoro metrový! Výsledky už jsou hotový – odměnou medaile kovový, poháry rybí – siluetový, všichni to hodnotí se slovy: prima jsou zábavy lidový, tak zdar všem, a nejen Petrovi!

HANA RICHTEROVÁ