Štíhlá loď pro pět až šest pasažérů je poměrně rychlá, podle odhadu jedeme rychlostí okolo dvaceti kilometrů v hodině. Jede se dostatečně rychle, abychom včas urazili vzdálenost přes sto kilometrů, na druhé straně rychlost umožňuje sledovat okolní přírodu i dopravní ruch na této vodní ploše. Je vidět, že jezero je významnou dopravní tepnou a v případě některých přeložených lodích myslíme, že musí jít každou chvíli ke dnu. Podjíždíme pod vedením elektřiny přes jezero a spíše se zdá, že dráty vysokého napětí drží sloupy než naopak. U jednoho domu na kůlech právě nasedá domorodá mamka s batoletem do malé loďky a vyráží kamsi přes jezero. I malé děti umějí bravurně ovládat mrňavé loďky a pádlují asi za svými kamarády o kus dál. Obyvatelé na březích jezera jsou s vodou prostě srostlí.

Okolo břehů jsou na kůlech postaveny domy. Takové stavby by byly snem každého tuzemského rybáře – přímo ze zápraží by mohl lovit ryby. Zdejší rybáři je však na udici neloví, k tomu mají velké čeřeny, sítě či nálevkovité pasti na ryby. Je velkou atrakcí sledovat místní rybáře při akci. Na malých vratkých lodích předvádějí při rybolovu doslova akrobatické kousky, kdy na lodi stojí na jedné noze a síť udrží na té druhé. Fotografie zdejších rybářů jsou známé, ale vidět je naživo je úplně něco jiného.

Jednou ze zajímavostí zdejší oblasti je určitě i vinařství Red Mountain Estate, které se nachází nedaleko města Nyaung Shwe v kopcích nad jezerem Inle. Do této destinace nezajíždí žádná veřejná doprava, a tak je třeba si pronajmout taxi, tuktuk nebo zvolit cestu na kole. Jedná se o skutečnou raritu, kde jsou uprostřed tropické vegetace vysázeny vinohrady a také postaveno vinařství, které má vzhledem ke specifice prostředí svá pravidla zpracování hroznů. Red Mountain Estate má k dispozici podle údajů firmy cca 400 000 sazenic révy vinné, které pocházejí z Francie, Španělska, Izraele. Jak uvádějí, výsledná vína jsou dána kombinací dobrého klimatu, půdy a dlouhodobých zkušeností francouzských vinařů. Historie tohoto vinařství se začala psát v roce 2002 a je spjata s francouzským vinařem Francoisem Raynalem, technologie je pak italské provenience.  Pěstují se a byly zkoušeny odrůdy Chiraz, Chenin Blanc, Pinot Noir, Chardonnay, Malbec, Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc a další. Produkce vín je určena z drtivé většiny pro turisty, kteří tuto lokalitu rádi navštěvují a pro lepší hotely. Ceny vína jsou obdobné jako u nás a takovou sumu je ochoten z místních dát jen skutečně málokdo. Zato výborný rum je tu třikrát levnější než místní hroznové víno.

Je škoda, že místní vinotéka a restaurace nenabízí možnost degustace v malém množství. Jsou dvě možnosti – buď si koupit láhev nebo si nechat nalít do sklenky jedno deci. Domluva, že chceme ochutnat všech třináct vín z nabídky v malém množství, nedokázala obsluha dost dobře pochopit, ale nakonec jsme se domluvili. Vína byla slušné úrovně se zřejmým evropským vinařským rukopisem.   Z bílých vín jsem nejvýše hodnotil Sauvignon Blanc, kterému však chyběla ona typická ovocná nebo trávová vůně a chuť moravských sauvignonů, z červených pak Cabernet Sauvignon a Syrah Réserve. 

Návštěva vinařství byla velice příjemným zpestřením cesty po Myanmaru s tím, že i v tropech může zrát réva pro dobrá vína. Nezapomenutelné bylo posezení na terase s výhledem na vinice a jezero Inle. Pokud někdo zavítá do této oblasti, neměl by tuto příležitost vynechat. Jen málokde se podaří vidět růst a zrát révu vinnou ve společnosti banánovníků či mangovníků.

Jiří Eisenbruk