V úterý 1. června v šest hodin bude naším hostem vyškovský rodák, významný český filmový a televizní producent Radim Procházka.

Absolvoval masovou komunikaci na FSV UK a dokumentární tvorbu na FAMU. V roce 2006 ukončil studium dokumentární tvorby portrétem divadelního režiséra Otomara Krejči Krejča za branou. Na FAMU je v současnosti doktorandem a mentorem zahraničních studentů režie. Produkoval filmy Roberta Sedláčka a nedávno zesnulého Karla Vachka. Kromě toho se zaměřuje se na mezinárodní koprodukce a filmy debutujících režisérů.

Jeho filmy získaly mnoho ocenění. Film Mariána Poláka Planeta Česko, který vidělo v kinech téměř 100 000 diváků, byl nominován na nejlepší dokument v anketě Český lev 2018 a nejlepší evropský dokument pro děti a mládež ECFA Award. V roce 2016 získal film Štěpána Altrichtera Schmitke České lvy za zvuk a hudbu. Jeho nejnovější režijní počin se jmenuje Máme na víc, společně s režisérem Robinem Kvapilem v něm zachytil prezidentkou předvolební kampaň Michala Horáčka. Film v roce 2018 zahajoval MFDF Jihlava. Režíroval také krátký film 50 %, který se jako první u nás věnuje fenoménu on-line chatování o filmu. Film je součástí cyklu Arzenál o filmovém dědictví, který produkoval a jenž Česká televize uvedla na podzim 2016.

Je členem Evropské filmové akademie a České filmové a televizní akademie. Je českým Producer on the Move 2011 a Emerging Producer 2018. V pražském Kině Pilotů provozuje filmový klub Cyklus Citrus zaměřený na debutantskou tvorbu.

Zájemci, kteří je nemají možnost sledovat besedy on-line na Facebooku je mohou zhlédnout kdykoli od následujícího dne na Youtube kanále Knihovny Karla Dvořáčka.

Zdroj informací: wikipedie

ZDEŇKA ADLEROVÁ

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově