Pro některé z nich to byl vůbec první opravdový turnaj v životě, pro jiné otevření šachové sezony. Z Vyškova se tohoto turnaje zúčastnili Kristýna Dorazilová a Honza Kotisa. Posledním přihlášeným byl David Jabůrek, který se bohužel ze zdravotních důvodů musel na poslední chvíli odhlásit.

Mladí hráči SK Vyškov hráli na turnaji Hříbata open.
Hříbata open. Mladí sportovci z Vyškova se utkali v Brně nad šachovnicí

Naši odchovanci vstoupili do turnaje jako nasazená dvojka a čtyřka. Od začátku se pevně usadili na svých pozicích, z kterých se po celý turnaj nehnuli. V turnaji se vykrystalizovala silná čtyřka, kterou kromě našich hráčů doplnili Vojta Karafiát a Adam Jánský z ŠK Duras. Bylo úžasné sledovat, že v posledním kole hrají proti sobě naši svěřenci na první šachovnici o celkové vítězství v turnaji (viz. foto). Před posledním kolem v turnaji vedl Honza, Kristýna ztrácela pouze půl bodu. V poslední partii přišel Honza o dámu a nakonec Kristýna vyhrála.

V sobotu 12. 6. 2021 uspořádal SK Vyškov šachový turnaj pro děti a mládež.
Mladí šachisté se utkali ve Vyškově. Zvítězili Patrik Pukowietz a David Jabůrek

Celkově v turnaji vyhrál Adam Jánský (6 b.), který měl trošku šťastný los, protože se vyhnul prvnímu nasazenému Vojtovi. Adam v turnaji porazil Kristýnu jen díky tomu, že nezvládla časovou kontrolu. Honza nad Adamem s přehledem vyhrál. Na krásném druhém místě se umístila Kristýna (6 b.) a třetí v turnaji skončil Radek Šudřich (6 b.), který měl měl velké štěstí na los, když nenarazil ani na Kristýnu, ani Honzu a vyhnul se i Vojtovi Karafiátovi. Honza skončil v turnaji na čtvrtém místě se ziskem 5,5 bodů před Vojtou Karafiátem se stejným bodovým ziskem.

Jan Kotisa st.