Kdo mezi nás v pátek 21. ledna a v sobotu 22. ledna 2022 přišel, viděl ukázky práce žáků a osobní prezentace oborů truhlář, mechanik opravář motorových vozidel, kuchař – číšník, cukrář, hotelnictví a podnikání. Každý si mohl prohlédnout odborné učebny, dílny, kuchařská a cukrářská studia, truhlářské dílny v Rousínově a pro zájemce o ubytování byla připravena prohlídka domova mládeže. Na dotazy k přijímacím zkouškám, obsahu studia a následné uplatnění absolventů odpovídali nejen naši učitelé, ale i samotní žáci, kteří návštěvníky provázeli celým areálem školy.

Maroko. Ilustrační foto.
Školní výlet z lavic přímo do Maroka. Studenti poznávali dalekou zemi na besedě

Kdo ISŠ Slavkov u Brna v tyto dny navštívil, zjistil, jaké to je sestavit plně funkční automobil ze stavebnice Kaipan, sedět za volantem tahače MAN nebo traktoru Zetor, jezdit na autotrenažeru nebo si vytisknout logo školy na 3D tiskárně. Vidět na vlastní oči výstavu truhlářských a řezbářských výrobků, zkusit si modelaci nábytkových sestav na míru, dívat se pod ruky šikovným cukrářkám a obdivovat umění mladých kuchařů, číšníků a hoteliérů. Na závěr prohlídky mohl každý návštěvník posedět ve školní kavárně a vychutnat si skvělou kávu a zákusek.

Do Integrované střední školy ve Slavkově zavítal kamion s návěsem FabLab Experience.
Technika nás baví. Virtuální svět v tisku. Studenti ze Slavkova si užili FabLab.
O pivu i čajích se dozvěděli zajímavosti absolventi kurzů ze Slavkova. Všichni získali certifikát.
Vychlazené pivo s dokonalou čepicí i skvělý čaj. Kurzy přinesly poučení

Pokud jste naši školu nenavštívili a máte zájem, zveme Vás na individuální prohlídku po předchozí telefonické dohodě. Více informací na www.iss-slavkov.eu.

Srdečně všem děkujeme za návštěvu a společný zážitek z prohlídky školy.

D. Hortová

Integrovaná střední škola Slavkov u Brna