Premiéru měl také nový cyklus cestopisných přednášek Putování za horizont. Vydali jsme se na Camino, do Jižní Kalifornie, Japonska a Arménie.

Pokračujeme i ve vzdělávání seniorů. Lednová přednáška Akademie 3. věku zaujala zájemce o přírodu a krajinu v umění starověkých civilizací, o kterém zasvěceně přednášel Doc. PhDr. Lubor Kysučan, Ph.D. z Univerzity Palackého v Olomouci. Slavnostním závěrečným seminářem jsme ukončili zimní semestr Virtuální univerzity 3. věku, abychom hned druhý den mohli zahájit letní semestr na téma Každodenní život v barokních Čechách a na Moravě.

Ve druhé polovině měsíce jsme pozvali milovníky výtvarného umění na vernisáž výstavy obrazů vyškovského autora Petra Krajáče. Mezi významné literární akce tohoto roku můžeme zařadit slavnostní prezentaci knihy Bible Rýmované putování od stvoření po Zjevení vyškovské autorky Kateřiny Gjergji Holzerové.

Největšímu zájmu se těšila beseda s vyškovskou herečkou, a dnes už i spisovatelkou, Sarah Haváčovou, která do svého rodného města přijela představit svou knihu Nečekat – Putování do Fátimy a zpátky k sobě.

V únoru se naši návštěvníci mohou těšit mimo jiné na pokračování cyklu Putování za horizont, hudební pořad o Ericu Claptonovi, přednášku o výzkumu planety Merkur, workshop na téma Wellbeing u seniorů aneb Jsem v pohodě, literárně-hudební pořad o Albrechtu z Valdštejna. Významným hostem projektu Vyškovsko má talent bude novinářka, spisovatelka, dramatička a vizionářka Adéla Knapová. Více informací na www.kkdvyskov.cz.