KDY: 1. dubna od 17.00
KDE: Knihovna Karla Dvořáčka, vyškov
CO: vernisáž výstavy obrazů FIN ENTRY Barbory Kachlíkové

V dobách „covidového lockdownu“, kdy se nesmělo cestovat, jsme se rozhodli přiblížit našim návštěvníkům kulturu, a zejména literaturu, některé z evropských zemí. Proto jsme přijali mimořádnou nabídku Barbory Kachlíkové na realizaci site-specific výstavy vizuálního umění, vytvořené přímo pro prostory KKD, jejímž hlavním inspiračním zdrojem je finská literatura a autorkou prožívané každodenní situace ze života na finské vesnici.

V Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově se konala  přednáška věnovaná keltským artefaktům.
Keltové v knihovně. Nadšenci předvedli oděvy, šperky i zbraně. Podívejte se

Abychom využili potenciálu této výjimečné výstavy, připravili jsme v době jejího pořádání další navazující akce. Ve spolupráci s Klubem přátel KKD besedu se spisovatelkou a překladatelkou z finštiny Markétou Hejkalovou (7. 4. 2022), workshop tvorby zinů - výtvarný storytelling (28. 4. 2022), cestopisnou přednášku o Finsku (10. 5. 2022), přednášku o finském architektovi Alvaru Aalto (19. 5. 2022) a možná, že přijdou i Mumínci.

Jarní prázdniny si děti užily v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově. Nechyběla fenka zlatého retrívra.
Nosí psi ponožky a jak si čistí zuby? Fenka Rebecca naslouchala dětem v knihovně

Obyvatelé Vyškova i okolí budou mít možnost se uceleněji, a zejména interaktivně, seznámit s finskou literaturou, přírodou, společností i životem obyčejných lidí v této severské zemi. Bližší informace najdou na webu knihovny a v Událostech www.facebook.com/KnihovnaVyskov.

Zdeňka Adlerová

Knihovna Karla Dvořáčka, Vyškov