Díky jejím pořadatelům obyvatelé dostali odpovědi na otázky, které jim nedají spát.

Bankomat asi ve městě nebude

Jak se Ivanovičtí cítili po skončení diskuse se starostou, to bylo poznat už z výrazů v jejich tvářích. Hlava města totiž skoro na všechny připomínky ze stran obyvatel odpověděla v jejich neprospěch. Obyvatele Ivanovic hlavně tíží, že nemají kde vybírat peníze. Ve městě totiž chybí bankomat.

Po starostově dlouhém monologu se dověděli, že existence tohoto zařízení ve městě je krajně nejistá. „Vedení města se touto problematikou zabývá už od roku dva tisíce tři. Oslovili jsme velké množství bank. Je však těžké najít takovou, která by vyhovovala našim podmínkám,“ oznámil Lysák.

Šéfredaktora Vyškovského Deníku Michala Sklenáře ale zajímalo, jaké kroky radnice podniká v tom, aby bankomat byl umístěný v Ivanovicích. „Rada kvůli tomu bude zasedat šestnáctého května. Ale abych teď řekl, že do konce června nebo do pololetí bude bankomat nainstalovaný, to bych možná sliboval nemožné. Nerad slibuji, co je nesplnitelné,“ řekl starosta.

Zábrany u domu nebudou

Možností promluvit si s Josefem Lysákem tváří v tvář využilo hned několik místních. Nejbouřlivější byla jeho debata s důchodkyní Růženou Němcovou, která bydlí v tamním domě s pečovatelskou službou. Ta se rozčilovala, protože radnice nechala odstranit zábrany pod okny pokojů, kde staří lidé bydlí. „V noci nám tam parkují auta, svítí do oken, burácejí. Nemůžeme spát. Ty zábrany tam byly. Nechal je nainstalovat bývalý starosta. Vy jste je přikázal oddělat. Napravíte to?“ ptala se žena.

Starosta však nenašel ani pro ni kladnou odpověď. „Zábrany tam byly proto, aby nebyly poničené nově vysazené túje. Teď už jsou velké a brání tomu, aby auta svítila do oken. Ve městě máme navíc problémy s parkováním. A tato místa teď bývají permanentně využitá,“ vysvětlil Lysák.

Odpovědí na další otázku nepotěšil ani Karla Dřímala. Ten se zajímal, zda město fotbalistům nějak pomůže s dokončením výstavby šaten. „Myslím si, že když město přispívá na jiné věci, mohlo by také najít dva miliony na náš oddíl,“ naznačil Dřímal.

Starosta však byl proti. Podle něj má fotbalový klub podanou žádost o dotace. Pokud je dostane, bude mít kabiny. Město ale letos na tuto věc nepřispěje.

Z ankety, kterou redaktoři Vyškovského Deníku nedávno v Ivanovicích na Hané udělali, také vyplynulo, že obyvatelé postrádají strážníky. Ve městě se podle nich rozmáhá vandalismus. Výtržnosti prý tropí převážně mládež. Podle starosty by ovšem zavedení městské policie neúnosně zatížilo ivanovický rozpočet. Protože ale podle něj je potřeba situaci řešit, radnice zvažuje možnost uzavřít smlouvu s bezpečnostní agenturou podobně jako je tomu třeba ve Slavkově u Brna.