Akce měla původně trvat zhruba do čtyř hodin ráno, ale policisté byli jiného názoru. Kolem půlnoci jich několik desítek do klubu vtrhlo a bylo po zábavě. "Jelikož byl podnik zavřený a na výzvy nikdo nereagoval, musel být do něj proveden násilný vstup," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk o použití beranidla.

Zdroj: Policie ČR

Když se policisté dostali do sklepních prostor, tak zjistili, že se tam nachází 119 lidí, kteří se tam účastní nelegální party. Nelegální skutečně byla, protože v Česku ale stále platí čtvrtý stupeň protiepidemické systému PES. To znamená zákaz nočního vycházení mezi 23. a 5. hodinou ranní, shromažďování maximálně šesti lidí, zákaz konzumace alkoholu či roušky ve vnitřních prostorách. 

"Všechny tyto osoby policisté ztotožnili a zjistili, že se jedná o 102 cizinců a 17 Čechů. Mezi nimi bylo 8 osob, u kterých se domníváme, že se jednalo o organizátory akce a ti skončili na policejní služebně, aby situaci vysvětlili. Okolnostmi případu se zabýváme a je předpoklad, že věc bude řešena oznámením správnímu orgánu," uzavřel Daněk.

Na místě zasahovali také pražští záchranáři. "Na místo vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci, inspektor provozu a Atego. Zkontrolovali jsme spolu s policií všech 119 osob, pouze jednu ženu ve věku 22 let jsme kvůli intoxikaci alkoholem transportovali do Nemocnice Na Bulovce, informovala v sobotu ráno mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.