V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se podíváme do Řecka. A to s jedním z nejzkušenějších českých diplomatů Jakubem Karfíkem, naším současným velvyslancem v této zemi.

Ten měl kvůli požárům poměrně náročné léto. Jako hlavní poučení ze série požárů dává Karfík radu, že když vidíte požár ve vaší blízkosti, tak se rychle připravte na možnou evakuaci. Požáry se totiž šíří v Řecku velice rychle. Na druhou stranu nejsou ničím výjimečným a Řekové ví, jak se při požárech chovat. A to zásadní, zachraňovat lidské životy, se jim letos dařilo lépe, než v minulých letech.

Velvyslanec Jakub Karfík
Jakub Karfík: Řecko zchudlo. Tamní důchodci jsou ale pořád bohatší než ti čeští

Vedle požárů se zastavíme také u zlepšující se kondice řecké ekonomiky i postojů Řeků k válce na Ukrajině. Pobavíme se také o vývoji migrační krize a toho, jak se tato krize projevuje v samotném Řecku.

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Zdroj: Luboš Palata

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.