Trousil řešil vlastně jen jediný otazník. Těsně před utkáním mu došla omluvenka nemocného stopera Františka Malára. Z dvojice Václav Novotný – Jan Sedmajer byla volba k rovněž „provizornímu“ střednímu obránci Michalu Jeřábkovi jasná – Sedlmajer. Vše ostatní, včetně stopera Jana Krejčího na hrotu, bylo vynucené a logické. „Zůstalo nás prakticky jedenáct. Na lavičce máme už jen dorostence. Chybí všichni Afričané a hlavně Michal Klesa na hrotu,“ upozornil kouč MFK.

Ku smůle domácích se po zranění nerozehraný Sedmajer nechytil a po půlhodině šel místo něho na hřiště Novotný. Na svůj post na kraji obrany, Krejčí se vrátil do středu obrany a na hrot se vytáhl Marek Vintr.

Z pohledu domácích nutno přiznat, že se do své hry za celý zápas nedostalo ani celé mužstvo. Hosté od začátku ovládli střed hřiště a hrozili rychlými a nebezpečnými brejky a střelami ze středních vzdáleností. Takže překvapivě měl mnohem víc práce domácí brankář Martin Šustr, než jeho rýmařovský protějšek Petr Kameník. „Šustr nás podržel, když nás takhle třikrát vybrejkovali, a také po standardkách. Pokud má soupeř vysoké úročníky a nakopává na ně balony, tak my s tím máme problém. Ty balony nevybojujeme, zůstávají na naší půlce a tím se nedostáváme do naší hry,“ naznačil příčiny Trousil.

MFK Vyškov – SK Jiskra Rýmařov 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 89. Jaroš – 85. Navrátil. Rozhodčí: Černý – Mayer, Mikeska. ŽK: Lahodný – J. Furik, Kolísek. Diváků: 173.
Vyškov: Šustr – Hirsch (78. Jaroš), Jeřábek, Sedlmajer (36. Novotný), Němeček – Vintr, Langer (86. Lukášek), Matocha, Lahodný, Sečkář – Krejčí. Trenér: Jan Trousil.
Rýmařov: Kameník – P. Kundrátek, K. Kocúr, Kolísek, Tilkeridis - Michal Furik 66. Kováč), Jiří Furik, Dydowicz, Šupák, L. Kundrátek (J. Kocúr) – Navrátil. Trenér: Milan Furik.

Přesto i jeho tým si šance vypracoval, ale do úspěšné koncovky je přetavit nedokázal. Takže když střední útočník Rýmařova Petr Navrátil těsně před koncem využil Šustrova zaváhání při vyběhnutí na další takový dlouhý míč a dal vedoucí gól hostů, vypadalo to, že se všechny body odstěhují na sever Moravy. Naštěstí Vyškované stihli odpovědět, když centr Michala Jeřábka hlavičkou zblízka poslal do sítě střídající mladíček Karel Jaroš. „Před dorostenci smekám. Ráno hrají za dorost a potom nám pomůžou a určitě se v tom neztrácejí. Cením si toho, že kluci po inkasovaném gólu nesložili zbraně a rychle jsme vyrovnali. Za těch posledních pět minut jsme měli víc šancí než před tím za celý zápas,“ bral vyškovský lodivod alespoň bod.

Na rýmařovské lavičce panovaly rozpaky ze ztráty téměř již vyhraného zápasu. „Když dáte gól těsně před koncem a tři minuty na to dostanete, tak člověk spokojený nemůže být. To bych nebyl, ani kdybychom se devadesát minut jen bránili a dostali takový vyrovnávací gól. A my jsme se jen nebránili! V první půlce jsme měli víc šancí. Je škoda, že jsme zápas nedotáhli k výhře. Myslím si, že jsme Vyškov nepustili k jeho klasické hře. To, že nás potom v závěru přitlačil bylo tím, že nám pro zranění odešli ze hřiště kvalitní hráči. To bylo vyústění změn na hřišti, které jsem musel udělat,“ sdělil po zápase trenér hostů Milan Furik.