Přitom hosté mohli získat rozhodující náskok už v první desetiminutovce. Bohužel ani Radek Látal a ni Ondřej Vintr koncovku dobrých akcí nezvládli. „Je to pořád stejná písnička. Od začátku máme velkou převahu a moře šancí, ale góly z nich dávat neumíme. Hráči, kteří se do nich dostanou, to neřeší přímočaře nebo třeba i podstoupením tvrdšího osobního souboje, ale obehráváním balonu kolem velkého vápna soupeře. Chybí nám prostě snajpr, takový ten robustní chlapík, který se v pokutovém území soupeře umí prosadit,“ komentoval výsledek zklamaný trenér MFK Jan Trousil.

V Rýmařově navíc jeho týmu dělaly problémy menší rozměry hřiště a jednoduchá hra domácích, kteří prostě nakopávali vysoké míče na dva dravé útočníky. Nějaké větší šance si sice nevytvořili, ale ve 28. minutě potrestali nedůslednost hostů v bránění standardní situace. „Nejprve to byl úplně zbytečný faul pětatřicet metrů od naší brány a pak nepohlídaný jediný hráč v prostoru, kde měl být přikrytý,“ ulevil si vyškovský lodivod.

Do druhého poločasu přešel s mužstvem na rozestavění 3 – 5 – 2 a hosté si vytvořili ještě větší tlak. V šancích bohužel se stejným efektem.

S narůstajícím časem domácí tábor zvolil všechny prostředky ke zdržování, hráči hodně polehávali na trávníku, zakopávali míče, jejich podavači je do hry vraceli velice liknavě. Přesto se hosté propracovali k vyrovnání. Rychlou kombinaci Davida Němečka a Ondřeje Vintra zblízka pravačkou nekompromisně zakončil zezadu nabíhající Jan Krejčí.

Pak měl rozhodnutí na kopačce Mohamed Tijani, ale výsledek zůstal nerozhodný. „Ondra Vintr a Němeček perfektně pracovali celý zápas, na krajích byli pořád aktivní a nebezpeční. Při nasazení Honzy Krejčího jsem věřil, že se prosadí, protože náš tlak byl opravdu velký. Škoda, že pak šanci nevyužil Tijani. Ale stejně platí to, to jsem řekl. Ke hře moc výtek mít nemůžu, od gólmana se kombinacemi po zemi dokážeme dostat až k soupeřově bráně, ale tam nemáme toho fotbalového zabijáka, jako třeba je rýmařovský Šupák,“ dodal Trousil.

Jiskra Rýmařov – MFK Vyškov 1:1

Poločas: 1:0. Branky: 28. Šupák – 89. Krejčí. Rozhodčí: Ogroník – Mrázek, Kneisl. DS: Hulcký. ŽK: Furik, Šupák, Kolísek, Němec – Lahodný, Látal. Diváků: 211.

Vyškov: Kunický – Látal, Zavadil, Tijani, Němeček – Jeřábek - Bartley (55. M. Vintr), Lahodný, O. Vintr, Přerovský (78. Krejčí) – Arsić (73. Dovhanyuk). Trenér: Jan Trousil.