Do druholigových Vítkovic zamířil záložník Marek Matocha, kádr nováčka druhé nejvyšší soutěže Líšně zase posílili jiný záložník Michal Jeřábek a brankář Martin Šustr, brněnská Zbrojovka si stáhla z Vyškova jedenadvacetiletého Marka Vintra, který se ale možná do klubu vrátí. S Vyškovem se rozloučil František Malár, který zůstal ve Znojmě, obránce Jan Sedlmajer zase nabral směr Rousínov. „Změny jsou obrovské, ale tým byl úspěšný a nás těší, že někteří kluci postoupili o soutěž výš. Ještě Michael Sečkář měl nabídku z Vlašimi, ale nebyla pro něj dostatečně zajímavá a zůstane u nás,“ popsal vyškovský trenér Jan Trousil.

Ve Vyškově ovšem hodlají navázat na úspěšnou sezonu a kádr doplňují novými jmény. Po Šustrově odchodu se pozice brankářské jedničky chopí akvizice z Uničova Štěpán Spurný. Krýt záda mu bude talentovaný gólman Denis Gröger, jenž prošel mládežnickými reprezentacemi. Zadní řady vyztuží Aleš Rus z Prostějova a Jiří Oulehlaz Hulína, do přípravy se zapojil také devatenáctiletý Libor Pernica, který v uplynulé sezoně nastupoval za dorost Slovácka. „Podařilo se nám udržet Lukáše Lahodného, našeho klíčového hráče, za což jsem rád. Máme tři neděle na vyladění kádru, zatím je nás jen patnáct včetně dorostenců, takže se díváme po posilách. Hlavně je třeba vyřešit útok,“ podotkl vyškovský lodivod.

MFK Vyškov (bílé dresy), ilustrační foto
Vyškovští fotbalisté zahájí v Lysovicích. Mistrovské zápasy budou v Olomouci

Navzdory překotné přestavbě hodlají Jihomoravané znovu bojovat o nejvyšší příčky ve třetí lize. „Cíl zůstává stejný, pohybovat se ve vrchní části tabulky, a pokud to bude možné, zabojovat o postup výš,“ nastínil Trousil.

Příprava MFK Vyškov
- sobota 13. července
10.15: Zbrojovka Brno – Vyškov (Slavkov u Brna)
- středa 17. července
17.30: Kozlovice – Vyškov
- sobota 20. července
11.00: Rosice – Vyškov
- neděle 28. července
17.00: HFK Olomouc – Vyškov (předkolo Mol Cupu)

Sérii přípravných duelů zahajují jeho svěřenci zostra. V sobotu budou soupeř Zbrojovky při generálce brněnského celku na nový druholigový ročník. Duel startuje ve čtvrt na jedenáct dopoledne ve Slavkově u Brna. Příští týden poměří Vyškovští síly s divizními Kozlovicemi a novým třetiligovým regionálním rivalem Rosicemi.

První mistrovský zápas čeká Vyškov v neděli 28. července, kdy se střetne v předkole Mol Cupu s HFK Olomouc. „Máme jasný cíl vyhrát a postoupit do prvního kola, kde čeká Zbrojovka Brno. Případný pohárový zápas proti ní je odměna pro celý region, protože Zbrojovku tady vnímáme jako top tým,“ poznamenal Trousil.

Nový třetiligový ročník zahájí fotbalisté Vyškova o týden později pikantním derby proti ambicióznímu nováčkovi soutěže Blansku. V nadcházející sezoně se účastníci MSFL popasují se čtyřmi rezervami prvoligových celků Sigmy Olomouc, Zlína, Baníku Ostrava a Slovácka.

Na Moped rallye si každý muže vybrat. Buď závodit, nebo se jen svést a pobavit sebe a fanoušky.
Rychtářov předvedl dvacátou Moped rallye. Domácí Vojtek bral bronz

Počet účastníků stoupl mezi sezonami ze šestnácti na osmnáct. „Samozřejmě bude soutěž náročnější, protože nikdy nevíte, s jakým kádrem B týmy nastoupí, ale mně to nevadí. Naopak je dobré, že naši hráči mají možnost ukázat na prvoligových stadionech. Taky jsem rád, že nás čeká víc zápasů, dlouhá zimní pauza mi vadila,“ uzavřel Trousil. Podzimní část sezony zakončí Vyškov 17. listopadu duelem v Uničově.