Oficiální zahájení zimní přípravy měli naplánované na první pracovní den nového roku, ale ze známých důvodů bylo odloženo. Období „půstu“ tak skončilo v pondělí. Na umělce u stadionu trenér Jan Trousil zase viděl své hráče osobně. První tréninkovou jednotku, a samozřejmě i ty následující, ale musel přizpůsobit veškerým vládním nařízením a omezením.

„Přijeli všichni zdraví hráči vyjma Pavla Simra, který měl neodkladné pracovní povinnosti. Zapojí se hned na příštím tréninku. A zatím s námi nejsou hostující kluci, kteří se připravují se svými kluby. Na hřišti jsme byli od půl jedné do pěti. Hráči nastupovali vždycky po dvou a v dvojičkách absolvovali pětačtyřicetiminutové tréninkové bloky. Hned po nich pak odjížděli. Na všech bylo vidět, jak jsou natěšení, a podle toho to i vypadalo. Do ničeho jsme je nemuseli nutit, všichni jezdili jak pily. Po delší době jsme tak všichni zažili trošku té fotbalové radosti,“ popsal dojmy z prvního letošního srazu trenér Jan Trousil.

Tréninku s míčem předcházely kondiční testy, tzv italské. Zjednodušeně řečeno musel každý hráč uběhnout během osmi minut tři bloky dlouhé šest set metrů s pěti samostatnými úseky 20, 40, 60, 80 a 100 metrů. S výsledky byl Trousil spokojený.

„Většina se dostala na 1 900 a 2 000 metrů, což je v pořádku. I kluci, co jsou po zranění, vypadají dobře, i když samozřejmě něco ještě musí dohnat. Ti, co nebyli zranění, měli výsledky výborné. Potvrdili, že dobře plnili své individuální tréninkové plány,“ chválil kouč.

Dvojčata Ondřej a Marek Vintrovi.
Pro dvojčata Vintrovi už svěrákovské „stejné chyby, stejné známky“ asi skončilo

Stejný „scénář“ tréninků bude probíhat až do uvolnění vládních omezení. K týmu se postupně přidají Denis Dittmer (Prostějov), Jan Beňo (Sigma Olomouc) a Filip Smrčka (Líšeň). Na prodloužení jejich hostování ve Vyškově jsou kluby předběžně dohodnuty. Předběžný souhlas k přestupu Ondřeje Vintra má MFK i od Zbrojovky Brno. S Blanskem bude klub jednat o prodloužení hostování Martina Sedla. Spíše už jen administrativní záležitostí je příchod čtyřiadvacetiletého kamerunského stopera Ndzoumou Yanicka, kterého Vyškov zkoušel v loňské zimní přípravě.

„Vlastně řešíme jen, jakým způsobem ho přepravit k nám. Z Maďarska má několik ligových startů a u nás ten měsíc před covidem vypadal velmi dobře. Krejčího máme pořád mimo a nevypadá to, že stihne začátek sezony. Takže Yanick by nám hodně pomohl řešit post stopera. V trénincích ve dvojicích budeme pokračovat dokud se ta omezení neuvolní. Je to pytlíkování, ale aspoň máme kluky pod dohledem. Jestli to pak pustí s podmínkou antigenních testů na covid, tak je podstoupíme, abychom mohli trénovat společně,“ sdělil vyškovský lodivod.