Zatímco v minulém kole v Ostravě-Petřkovicích si Vyškované otevřeli střelnici (5:0), tentokrát bylo jejich vítězství doslova vydřené. Potvrdila se slova trenéra Jana Trousila, když před zápasem upozorňoval, že Viktoria sice na jaře bodově tápe, ale výkony odvádí kvalitní.

Ve Vyškově byla v závěrečných třiceti minutách lepším týmem, ale odjela s prázdnou. „Za těch šedesát minut jsme si tři body zasloužili, ale těch zbývajících třicet bylo špatných. Dostali jsme se pod tlak, Otrokovice si mohly odvést bod. S tím rozhodně spokojenost není a máme co rozebírat. Na druhou stranu mě těší, že ten závěr byl odbojovaný. Tři body se počítají. Díky tomu závěru se nerodily lehce, ale takové body jsou někdy lepší, než když to skonči 5:0,“ uznal po utkání Trousil.

V chladném počasí jakoby se o oba týmy déle zahřívaly. Úvodní čtvrthodinu odehrály mezi šestnáctkami, bez vážnějšího ohrožení soupeřovy branky. Zlom utkání nastal v šestnácté minutě. Domácí dobrým presingem zastavili rozehrávku hostů, Lukáš Lahodný se pak s míčem prodral až do pokutového území Otrokovic a při zasekávačce ho jeden z obránců podtrhl.

Nanejvýš jasná penalta, kterou Marek Vintr bezpečně po zemi k tyči proměnil. „Žádné psychické tlaky si při penaltě nepřipouštím. Prostě si věřím. Trénuju je na trénincích a někdy zůstanu i po tréninku, a tak tři čtyři si ještě kopnu. Vím, že v zápase ji na 99 procent dám,“ usmíval se po utkání spokojený exekutor.

Jeho trefa zároveň byla první přímou střelou na branku v utkání. Otrokovice po inkasovaném gólu trochu pozměnily rozestavení. Na hrot se k Mario Telnarovi více vysouvali Adam Bahounek a Jan Hladík. Více volného prostoru na jejich polovině ale svědčilo domácím, kteří se začali za obranu dostávat rychlými brejky. Po jednom z nich Vintr naservíroval balón Michalu Klesovi skoro na brankovou čáru, odkud prostě nešlo nedat gól.

Vyškovští mohli rozhozeného soupeře několikrát dorazit, ale nepovedlo se to ani Klesovi. Ve 40. minutě byl sám před brankářem Jurajem Semankem, ale vystřelil vedle.

Druhý poločas přinesl zase jiný fotbal. Otrokovice nic nevymýšlely a prostě kopaly dopředu dlouhé míče, s nimiž měla vyškovská defenzíva neočekávané problémy. „V první půlce za nás jejich nakopávané balóny nelítaly, tak jsme je sbírali. Druhou půlku Otrokovice hrály po větru a už to za nás lítalo a měli jsme velké problémy,“ vystihl taktiku hostů Vintr.

Kontaktní gól ovšem padl po výborné individuální akci Jana Hladíka, když si prostor ke střele udělal mezi domácími stopery. Vrátit klid do vyškovských řad mohl vzápětí Frank Djaleu, ale hlavičkou trefil jen tyčku. Hosté se tak dostali do tlaku, který ale gólově nevyjádřili. Pět minut před koncem i proto, že brankář Martin Šustr zázračným reflexem vyrazil Telnarovu dělovku z malého vápna. „Šedesát minut bylo z naší strany velmi dobrých. Soupeře jsme nepustili do šance, byli jsme velmi aktivní, dali jsme dva góly a měli jsme tam další tři šance. Bohužel jsme je nedali. Dnes měli oba stopeři problémy s nakopávanými míči. Tím se nám to vzadu trošičku rozbilo a oni začali být aktivní a dali kontaktní gól. Proto těch závěrečných třicet minut pro nás bylo hektických. Naštěstí nás při té jejich obrovské šanci v závěru zachránil Martin Šustr,“ chválil svého brankáře vyškovský lodivod.

Jeho protějšek Michal Hubník litoval promarněné příležitosti. „Na začátku hráči plnili to, co jsme si řekli. Hráli jsme z bloku, soupeři jsme moc nedovolovali a dařilo se nám a z toho vytvořit si určité možnosti. Bohužel s finální částí jsme měli naložit mnohem líp. Kdybychom vstřelili gól, tak mohlo všechno být úplně jiné. A místo toho dostaneme gól z penalty a pak druhý, když si nepohlídáme jeden balón za obranu. Při kvalitě soupeře je za stavu 0:2 už těžké něco vymýšlet. Prostě jsme zjednodušili hru a z tlaku jsme měli spoustu gólových příležitostí. Ale fotbal je o gólech a ne o šancích. K bodu jsme byli blízko, ty nám teď proti podzimu scházejí. Ale určitě se dá stavět na tomto výkonu,“ konstatoval po zápase trenér Viktorie.

MFK Vyškov – FC Viktoria Otrokovice 2:1

Poločas: 2:0. Branky: 17. (pen.) M. Vintr, 34. Klesa – 59. Hladík. Rozhodčí: Mikyska – Denev, Machač ŽK: Sečkář (80. Matocha), George, Lahodný, Šustr – Koňařík, Mlýnek, Smékal, Vašulka. Diváků: 173.

Vyškov: Šustr – Krejčí, Malár, Djaleu, Hirsch – George (58. Ayissi), Jeřábek, Lahodný, Sečkář - Klesa (90. Novotný), M. Vintr. Trenér: Jan Trousil.

Otrokovice: Semanko – Markovič (46. Vašulka), Mlýnek, Koňařík, Červenka (72. Kutáč) – Fiala, Hladík, Bahounek (58. Smékal), Jasenský, Kiška – Telnar. Trenér: Michal Hubník.