Předvedenou hrou nijak hosty nepřevyšovali. O výsledku rozhodla pro domácí šťastná branka Jakuba Teplého ve 37. minutě, když rozhodčí zřejmě měl pískat faul na bránícího vyškovského Michaela Sečkáře.

Teplý si naběhl na Hýblův centr z levé strany zblízka po souboji tečoval míč hlavou. „Předcházela tomu naše chyba, kdy jsme nezachytili na naší pravé straně náběh hráče a centr. Pak tam přišel takový podivný zákrok na Sečkáře a ta tečovaná hlavička potom propadla do gólu,“ popsal klíčový moment zápasu trenér hostů Jan Trousil.

Jeho svěřenci utkání rozehráli bez respektu. Patnáct minut určovali jeho průběh a je velká škoda, že Adam Fila a Jan Krejčí své veliké šance neproměnili. Místo vedení tak přišel úder Frýdku-Místku.

Na vedoucí gól ovšem mohli hosté okamžitě reagovat, ale v další tutovce Fila překopl branku z malého vápna. „To byla tisíciprocentní šance, tam jednoznačně mělo přijít vyrovnaní. My na to pak doplácíme ztrátou bodů. Minimálně bod jsme si měli odvézt. Jenže když ze čtyř šancí nedáme nic, tak nemůžeme nic odvézt,“ ulevil si Trousil.

Tou čtvrtou gólovkou Vyškova měl na mysli samostatnou akci Marka Matochy v 63. minutě. Po chybě domácích se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, ale Marek Matocha si po sólu ve finální fázi sám ukopl míč a ten mu sebral připravený brankář Jiří Ciupa.

„Výkon byl slušný, to jo. Bylo tam rvaní i fotbalovost, ale od začátku nás provází ta naše obrovská impotence v útoku. A je úplně jedno, kdo tam nastoupí. To je špatně. Z tohoto pohledu je to dnes další ztráta,“ jednoznačně zdůraznil vyškovský lodivod.

V závěru Trousil vyhnal vše do útoku. Hosté se do domácího pokutového území tlačili i šesti lidech, ale výsledkem byly je tři čtyři nebezpečné závary. Domácí využili svých zkušeností i všech praktik, hru rozkouskovali a vítězství uhájili. Vyškov tak vyšel po čtyřech kolech bodově naprázdno.

„V posledních deseti minutách nás, bohužel, rozhodčí do ničeho nepustil. Když si domácí lehli, tak to prostě byl faul. Celkově jsem čekal, že to pro nás bude ještě těžší zápas. Potvrdilo se, že venku se nám hraje líp. Ty výkony jsou lepší, kluci jsou tam uvolněnější a hrajeme dobře. Po delší době jsme to ale nezvládli výsledkově. Nedá se nic dělat, jedeme dál a musíme bodovat už v sobotu s béčkem Slovácka,“ zdůraznil Trousil.

MFK Frýdek-Místek – MFK Vyškov 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 37. Teplý. Rozhodčí: Rosický – Vostrejž, Páral. ŽK: Šumský, Kaiza, Ožvolda, Hykel, Skwarczek – Hanuš, Krejčí, Tshibwabwa, Sečkář. Diváků: 318.  

Frýdek-Místek: Ciupa – Kaizar, Bialek, Hýbl, Šumský (90+2. Mikulenka) - Skwarczek, Ožvolda - Hykel (75. Šohaj), Teplý (76. Visič), Literák - Varadi (86. Hurta). Trenér: Martin Půlpit.

Vyškov: Spurný – Hanuš, Oulehla, (90. Jaroš), Krejčí, Sečkář - Křivánek (52. Matocha), Klesa - Lahodný, Langer (86. Smrčka), Harba, - Fila (59. Tshibwabwa). Trenér: Jan Trousil.