Vyškovští tedy podlehli stejným poměrem jako v týdnu v Rosicích, a také samotné utkání mělo podobný průběh. Se svým potenciálním postupovým konkurentem z MSFL si hosté vypracovali dost gólových šancí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. „Na to, že obě mužstva jsou deset dnů v tvrdé přípravě, mělo utkání dobré tempo a na obou stranách bylo hodně šancí. Po zápase jsme se ale s Broňou Červenkou (nový trenér Hanácké Slavie - pozn. red.) shodli, že při takovém množství příležitostí musí být gólů daleko víc. To je to, co nás pořád trápí,“ sdělil trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Rozhodující moment zajímavého utkání, které se hrálo ve velkém vedru, přišel už v prvním poločase. Domácí útočník Kovář se před pokutovým územím Vyškova obtočil kolem bránícího soupeře a umístěnou ranou ze sedmnácti metrů k tyči překonal hostujícího gólmana Kunického.

Další branky už ani přes řadu šancí nepadly. „Jsem spokojený. Podmínky pro fotbal nebyly ideální. Kluci však i ve velkém horku odehráli utkání ve slušném tempu. Ke konci sice oběma týmům docházely síly, ale i přesto se hrál zajímavý fotbal. Šance jsme měli my i soupeř, nakonec jsme byli šťastnější,“ zhodnotil střetnutí kroměřížský kouč Bronislav Červenka.

Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Vyškov 1:0
Poločas: 1:0. Branka: Marián Kovář.
Vyškov: Kunický – Látal, Cvijović. Tijani, Vintr – Vychodil, Schneider, Lahodný – Přerovský, Urbančok – Marko. Střídali: Matocha, Jeřábek, Němeček, Krejčí, Dovhanyuk, Praks.

Oba trenéři už pomalu dotvářejí kádry pro mistrovský podzim. Vyškov získal zkušeného exligistu Radka Látala a zkouší dalšího srbského fotbalistu Marka. „Je to hráč na hrot a doporučil nám ho Mane Cvijović. Předvedl se velice dobře v soubojích a dostával se i do zakončení. Měl tři šance, bohužel nedal góly. Dvakrát ho vychytal výborný gólman, ve třetí byl v penaltovém postavení sražený, ale rozhodčí to nepískal. Celkově pracoval velmi dobře a s Tomášem Poláchem (Trousilův asistent - pozn. red.) jsme se shodli, že takového hráče do kádru chceme. O dalších stále jednáme,“ sdělil Trousil.

Hanácká Slavia získala kanonýra Silného, udržela středopolaře Oklešťka a Červenka počítá také se službami brankáře Flodra, Hirche a Prajzy. Vedení klubu se ještě poohlíží ještě po stoperovi.

Mnoho času na získávání posil už klubovým manažerům a trenérům nezbývá. Vyškov sehraje v pátek generálku v Brumově s domácím divizním týmem (18.30 - pozn. red.) a v sobotu 4. srpna už bude bojovat o body v Hulíně. „V Kroměříži jsme měli lepší první poločas, ale celkově zklamaný nejsem. Někteří hráči mě svými výkony potěšili. Na druhou stranu jsou i takoví, kteří musí zabrat. To, co předvádějí, je na třetí ligu málo. Jmenovat nebudu, ale v pondělí budeme jednat s vedením klubu o kádru. Tedy o prvním zužování,“ naznačil trenér Vyškova.