Podobně jako v prvním kole nového ročníku Moravskoslezské ligy v Blansku si totiž Vyškované vytvořili dost šancí na to, aby zápas rozhodli ve svůj prospěch. „Jsou to ztracené body. Měli jsme převahu a šancí ještě víc než v Blansku. Bohužel gól zatím nejsme schopní tam protlačit,“ posteskl si po utkání trenér MFK.

Už v desáté minutě ovšem vyškovskou šanci nezhatil neum v pokutovém území Viktorie zakončujícího Davida Němečka, ale zákrok jednoho z domácích obránců. „Po naší krásné akci šel Němeček sám na gólmana. Nechápu proč rozhodčí nezapískal penaltu. Němečka zezadu strhl hráč, když chtěl zakončovat. Pomezní hlavnímu faul na penaltu signalizoval, ale hlavní to vzal na sebe a neodpískal,“ divil se Trousil.

Hráči reagovali podobně jako jejich kouč a mohli na to doplatit. Při jejich „reklamování“ penalty domácí rychle rozehráli standardku, po které se dostali do vyložené šance, ale naštěstí pro hosty ji spálili. Do konce poločasu už Vyškovští podobnou možnost nepřipustili, ovšem v koncovce si vedli stejně mizerně. Michal Klesa, který tentokrát nastoupil od začátku na hrotu, v dobré pozici přehlavičkoval branku, pak Jan Krejčí trefil na brankové čáře obránce a střelu Lukáše Lahodného zázračně vychytal domácí brankář Juraj Semanko.

„Stoprocentně jsme do poločasu měli jít do vedení. Kluci do zápasu vstoupili dobře. Museli jsme se vypořádat s agresivitou Otrokovic, které na tom mají založený svůj herní styl,“ konstatoval Trousil.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Karel Jaroš krásnou střelou orazítkoval břevno. Pak hosté dlouhé minuty svírali Viktorku před jejím pokutovým územím a před domácím gólmanem bylo více závarů, po kterých mohli hosté zápas rozhodnout. Nestalo se. Naopak. Po dvou rychlých brejcích si gólovky vypracovali i domácí, ale zase s nepřesnou koncovkou.

Poslední slovo v zápase měli zase hosté. Dvě minuty před vypršením devadesáté minuty se Klesa na své straně individuálně uvolnil a poslal přesný centr na malé vápno Michaelu Sečkářovi. Ten byl sám před brankářem v jinak prázdné brance, bohužel trefil přesně do něj. „Pro mě nepochopitelné zakončení, místo aby to uklidil k tyči. My se s tím teď potýkáme, stejně jako v Blansku a před tím i v poháru s HFK Olomouc nejsme schopní šance proměňovat. Proto máme po dvou kolech jen jeden bod, mělo jich být samozřejmě daleko víc. Pozitivum je naopak to, že jsme předváděli hru podobnou jako v Blansku a dokázali si vytvořit tlak i šance. Koncovka, to je zatím obrovské negativum. Na druhou stranu mě těší i to, že obrana až na jedno dvě zaváhání fungovala velice dobře, v čele se Štěpánem Spurným,“ doplnil vyškovský lodivod hodnocení zápasu a naznačil, že během čtrnácti dnů by se měl ve Vyškově objevit nejméně jeden nový klasický útočník, pravděpodobně Afričan.

FC Viktoria Otrokovice – MFK Vyškov 0:0

Rozhodčí: Petr – Silný, Zaoral. DFA: Březáček. ŽK: Vavřík, Přikryl, Koňařík – Oulehla, Hanuš. ČK: 90. Fiala (Otrok.). Diváků: 164.

Otrokovice: Semanko – Malý, Přikryl, Novák (84. Minář) – Fiala - Jasenský, Bahounek (67. Dembélé), Vavřík, Horák, Koňařík – Mlýnek. Trenér: Michal Hubník.

Vyškov: Spurný – Němeček (52. Sečkář), Hanuš, Krejčí, Rus - Oulehla, Smékal, Lahodný, Langer (82. Smrčka), Jaroš (64. Matocha) – Klesa. Trenér: Jan Trousil.