V boji o nejvyšší příčky udrželo Vyškovany vítěství 5:1 nad Velkým Meziříčím. Výsledek je jednoznačný, ale na hřišti si domácí vítěz musel všechno tvrdě vybojovat. Snad vyjma prvního gólu, který padl se štěstím a rozhodčí jej připsali „nevinnému“ Marku Matochovi.

Po dvacetiminutovce, ve které se soupeři víceméně oťukávali, z pětadvaceti metrů tvrdě vypálil domácí Lukáš Lahodný. Před brankou přebíhající Matocha spíš balónu uhýbal, ale ten si ho stejně našel a změnil směr do protipohybu bezmocného brankáře Rostislava Kruby.

První gól výrazně změnil dění na hřišti. Domácí dostali křídla a rychle přidali druhou branku. Centr z rohového kopu vrátil Jan Krejčí před branku, Kruba skočil do „tmy“ a Michal Jeřábek stylovou a tvrdou hlavičkou poslal míč do sítě. „Utkaní bylo vyrovnané. My jsme měli problém prostě v tom, že jsme dělali hrubé chyby a Vyškov je trestal. Předcházely všem gólům, vyjma prvního, kdy to bylo nešťastně tečované,“ komentoval po utkání vysokou porážku trenér hostů Libor Smejkal.

Domácí si v závěru prvního poločasu sami zkomplikovali život, když na chviličku nechali prostor hostujícímu kanonýrovi Pavlu Simrovi, který se z pravé strany trefil přesně za vzdálenější tyčku. Hosté pak měli i lepší nástup do druhého poločasu. Vyrovnávací gól několikrát visel ve vzduchu. Simr dokonce hlavou poslal míč do domácí branky, ale po předchozím útočném faulu jednoho z jeho spoluhráčů gól neplatil. „Pětatřicet minut bylo z naší strany velmi dobrých. Vedli jsme 2:0 a soupeře jsme nepustili do šance. Pak jsme jednou zaspali a jejich stěžejní hráč Simr toho využil. My jsme pak znervózněli. Prvních deset minut ve druhé půlce bylo bojácných, měli jsme strach o výsledek,“ přiznal trenér MFK Jan Trousil.

Tomu ale zase parádně vyšlo střídání. Dvě minuty po svém příchodu na trávník utekl po levé straně Tomáš Langer a po jeho přesném centru zvýšil Marek Vintr hlavou na 3:1. A z hostů očividně vyprchal elán… „Kazili jsme jednoduché balóny, chyběl nám přechod do protiútoku a finální přihrávka. A když už jsme se do šance dostali, tak jsme to řešili špatně,“ doplnil hodnocení svého týmu Smejkal.

„Od chvíle, kdy jsme dali na 3:1, tak už byl zápas zase v naší moci. Přidali jsme další dvě branky a cíl vyhrát jsme splnili. Klukům jsem před zápasem říkal, že nás čeká pět kol, takže chci uhrát patnáct bodů a teprve pak se podíváme na tabulku,“ dodal spokojený kouč MFK.

Hosté se ve Vyškově prezentovali poctivým bojovným fotbalem, takže porážka o čtyři góly je pro ně asi příliš krutá. Libor Smejkal za ní viděl i jiné vlivy, než jen góly Vyškova. „Když jsem viděl sestavu rozhodčích, včetně delegáta, kvůli každému z nich jsem byl na disciplinární komisi, tak už dopředu to byla jasná vražda. Soupeř vyhrál po právu, ale udělám si rozbor ofsajdových pozic, co byly minimálně ve druhém poločase. Pokud to bude v pořádku, rád se jim omluvím. Ale myslím si, že v několika případech to určitě nebude pravda,“ zdůraznil dlouholetý trenér týmu z Vysočiny.

MFK Vyškov – FC Velké Meziříčí 5:1

Poločas: 2:1. Branky: 21. a 68. Matocha, 24. Jeřábek, 59. Vintr, 87. Ayissi – 29. Simr. Rozhodčí: Macrineanu – Gasnárek, Drozdy. ŽK: Cheorge, Vintr, Lahodný – Mucha, Crkal, Dolejš. Diváků: 184.

Vyškov: Šustr – Hirsch, Jeřábek, Krejčí, Němeček – Novotný (57. Langer) – Vintr, Matocha (82. Jaroš), Lahodný, Sečkář – George (59. Ayissi). Trenér: Jan Trousil.

Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Mucha, Komínek, Berka – Dolejš, Šuta (74. Krčál), Crkal (56. Dufek), E. Smejkal (66. Puža), Demeter – Simr. Trenér: Libor Smejkal.