Uničov je tradičně nepříjemným soupeřem Vyškovanů a z jejich trávníku je zvyklý body vozit. Utkání jednadvacátého kola Moravskoslezské ligy také zahájil sebevědomě. Už první vážnější protiútok zakončil Patrik Strnad vedoucím gólem. V sedmnácté minutě pak nechali domácí hodně prostoru nebezpečnému Aleši Krčovi, a ten je dost zkušený na to, aby si s nabídnutou šancí poradil.

Druhý gól výrazně změnil charakter utkání. Do té doby byli domácí aktivnější a měli šance, aby nejen vyrovnali. „První branku jsme dostali po jednoduchém nákopu do vápna, kde jsme minuli balón. To tu naši hru ještě nepoznamenalo. My jsme si vytvořili dvě velké šance. Klesa šel dvakrát sám na bránu, ale bohužel neproměnil ani jednou. Krátce po druhém gólu přišel hlavní zlom v utkání. Zase to bylo hodně laciné. Trestuhodně jsme ztratili balón při vlastní rozehrávce, kdy jsme ani nebyli nějak napadaní. Krč nás potrestal. A pak se k tomu všemu ještě zranil Klesa a museli jsme řešit změny v sestavě. Hra se nám rozpadla,“ přiznal trenér Jan Trousil.

Ten provedl zásadní zásah do složení týmu v poločasové přestávce. Do hry a hned na hrot útoku přišli dva vysocí fotbalisté, stoper Jan Krejčí a Tony Abega Ghislain Ayissi. Hra přešla na systém 3 – 5 – 2 se záměrem jednoduše nakopávat dlouhé míče na dvě „věže“ a těžit ze sklepávaných nebo odražených balónů.

Plán nevyšel. „To samozřejmě není naše hra, ale chtěli jsme dát rychle kontaktní gól. Měli jsme dvě pološance Krejčím, ale nevyužili jsme je. Musím ale přiznat, že nějaké větší problémy jsme Uničovu nedělali. Oni mají velice zkušený a sehraný tým, navíc byli správně koncentrovaní a při dvougólovém vedení i poměrně v klidu. Do nějaké větší šance nás prostě nepustili a koncovku odehráli velice zkušeně. Proto vyhráli zaslouženě,“ sportovně uznal vyškovský lodivod.

Jeho tým nyní čekají dva výjezdy k soupeřům, do Hlučína a do Valašského Meziříčí. Trousil by rád domácí ztrátu dohonil již v tomto „dvojzápase“.

„Domácí ztráta mně strašně mrzí, zvlášť při konstelaci ostatních výsledků. Mohli jsme se zase přiblížit špici tabulky. Na druhou stranu jsme nepočítali, že všech jarních patnáct kol vyhrajeme. Po těch šesti vydařených zápasech si zase musíme sednout na zadek a věřit, že načneme novou sérii. Ale pořád máme před sebou devět zápasů, takže není důvod k nějaké panice. Ale musíme především zlepšit koncovku. Dostali jsme góly po dvou chybách, ty se stávají. Ale měli jsme nějaký gól dát, abychom zápas minimálně zdramatizovali,“ zdůraznil Trousil.

Utkání tak skončilo stejným výsledkem jako na podzim v Uničově.

MFK Vyškov – SK Uničov 0:2

Poločas: 0:2. Branky: 7. Strnad, 17. Krč. Rozhodčí: Páral – Křepský, Slabý. ŽK: Vintr – Ambrozek, Krayzel, Purzitidis. Diváků: 285.

Vyškov: Šustr – Hirsch (46. Aysssi), Malár (46. Krejčí), Djaleu, Němeček – Langer, M. Jeřábek, Lahodný Vintr, Sečkář – Klesa (27. Matocha). Trenér: Jan Trousil.

Uničov: Uvízl (52. Spurný) – Purzitidis, Bala, Krayzel (55. Vejvoda), Koutek - Ambrozek, Bača, Svoboda, Strnad (88. P. Jeřábek) - Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.