Jestliže v dosavadních prohraných a zremizovaných zápasech trenér Jan Trousil žehral především na neproměňování gólových šancí, v utkání s Hanáckou Slavií se do nich jeho svěřenci ani nedostávali. Náznaky příležitostí sice měli, ale označit některou z nich za vyloženou šanci by bylo odvážné. Výsledek 0:2 odpovídá dění na trávníku. „Naše finální fáze u vápna soupeře je pořád špatná. Máme nějakých osm ofenzivních hráčů. Točíme je, ale ani dnes se tam nikdo nechytil, není nikdo, kdo by to vzal na sebe a prostě dal gól,“ konstatoval po zápase hodně posmutnělý kouč Vyškova.

Přitom jeho tým nerozehrál zápas špatně. Domácí měli častěji míč na kopačkách a hrálo se především před pokutovým územím Kroměžíže. Jenže největším nebezpečím pro kroměřížskou branku byly dvě pěkné střely Michaela Sečkáře ze střední vzdálenosti, s nimiž si gólman Slavie, sice nadvakrát, ale přece jen poradil.

V čem bude jejich největší síla, předvedli hosté už ve třinácté minutě, kdy po rychlém brejku zblízka v gólové pozici nebezpečně pálil pohyblivý Tomáš Jeleček. V prakticky teprve druhé podobné akci už byl Jan Silný úspěšný a své sólo v 41. minutě mazácky zakončil gólem. „Do čtyřicáté minuty byl zápas vyrovnaný. Oni nebyli zalezlí, hráli nahoře, a to nám vyhovovalo. Měli jsme prostor pro kombinaci a na rychlé protiútoky. Ale pak přišla naše fatální chyba. To nebylo ani přečíslení, oni šli dva na naše tři hráče. Tu situaci jsme vyřešili hrozným způsobem. Přitom na rychlost Silného jsem obránce speciálně upozorňoval. Bohužel opět potvrdil pověst kanonýra,“ zdůraznil Trousil.

Gól „do šatny“ ovlivnil průběh celé druhé půle. Slavia více vyztužila obranu, ze které ale dokázala vyrážet do nebezpečných brejků a měla po nich rozhodně více šancí, než jen na druhý gól. Ten dal opět Silný, když v souboji přetlačil vyškovského obránce. „Soupeř po gólu zalezl a čekal jen na to, kdy my při té kombinaci ztratíme balon. A samozřejmě využíval rychlosti Silného. Z toho padla i druhá branka, ale zase jde neskutečně na vrub stopera, který byl před Silným, ale nebyl schopný balón před ním někam uklidit a nechal ho jít samého na bránu,“ ulevil si vyškovský lodivod.

Po druhé brance hosté v podstatě v klidu dovedli zápas do vítězného konce. Střídající domácí útočníci Karel Jaroš a Rus Viktor Korovikov sice prokázali snahu porvat se v koncovce, ale proti urostlým zadákům Hanáků to měli složité. A třeba Jarošovi při dorážce v 72. minutě chyběla i troška štěstí.

„Vyškov se snažil hrát fotbal, kombinoval, ale finální fáze mu nevycházela. Věděli jsme že má šikovné technické fotbalisty, rychlostní typy. Takže jsme to malinko zavřeli vzadu a po zisku balonu jsme chodili do nebezpečných protiútoků. A dokázali jsme být nahoře hodně rychle, a to vyústilo v šance. A po prvním gólu museli domácí útočit do plných a my jsme využívali těch uvolněných prostorů. Ne, neoznačil bych náš výkon za nejlepší na podzim, ale rozhodně za nejzodpovědnější za poslední dobu. To ano,“ nepřímo pochválil své svěřence trenér Hanácké Slavie Bronislav Červenka.

„Do té čtyřicáté minuty byla naše hra celkem v pořádku. Pak se stala ta chyba a všechno bylo jinak. Pak to byla jenom křeč a je z toho prohra 0:2. Soupeř za to, jakým způsobem řešil ty útočné situace, a za to, jak ve druhém poločase hrál takticky, tak si tu výhru zasloužil. My pokud nebudeme dávat góly, tak to bude pořád stejné. Zatím nemůžeme najít tu kvalitu, abychom přešli v souboji jeden na jednoho a chodili do přečíslení. Musí tam přijít taková individuální akce, jaké tu dělali Vintrové, což nám teď, bohužel, chybí. Proto ty zápasy končí remízou nebo je prohráváme,“ dodal Trousil.

MFK Vyškov – SK HS Kroměříž 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 41 a 62. Silný. Rozhodčí: Líkař – Rosický, Hubený. ŽK: Hanuš, Rus, Jaroš – Kovář, Pančochář, Zavadil. Diváků: 312.

Vyškov: Spurný – Smrčka (23. Novotný), Krejčí, Hanuš (72. Ndaye), Rus – Smékal (60. Korovikov), Langer, Matocha, Lahodný, Sečkář – Křivánek (46. Jaroš). Trenér: Jan Trousil.

Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Zavadil, Hloch, Matoušek – Machálek (46. Marchuk), Cupák, Kovář (85. Fládr), Pančochář, Jeleček (89. Cikryt) – Silný. Trenér: Bronislav Červenka.